Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 6d. 17:57

Vidutinės klasės telefonas po vienerių metų: ar vis dar vertas dėmesio?

„Nokia 7 Plus“ 15min recenzija
E.Murino nuotr. / „Nokia 7 Plus“

Paprastai IT žurnalistai išbando naujausius išmaniuosius telefonus, kurie kainuoja beveik tūkstantį eurų. Taip, kartais būna ir išimčių: juk visiems įdomu sužinoti ir apie ekonominės klasės „Xiaomi“ ar flagmanų žudikus iš „OnePlus“. Tačiau statistinis pilietis retai perka naujausią flagmaną. Dažnai tai būna metų senumo vidutinės klasės telefonas, kainuojantis vos kelis šimtus ar net šimtą eurų.

Ir aš, žmogus, kuris kišenėje gali nešiotis bet kurį pasaulio flagmaną, šįkart nutariau mėnesį pasinaudoti apie 300 eurų kainuojančiu 2018 vasarį pristatytu „Nokia 7 Plus“. Turiu pripažinti, esu ypač reiklus naudotojas, pratęs prie naujausių aukščiausios klasės įrenginių. Tačiau per mėnesį pasigedau ne tiek ir daug.

Ganėtinai žemą „Nokia 7 Plus“ kainą visų pirma išduoda dizainas. Nesupraskite neteisingai – įrenginys atrodo tiesiog puikiai ir jį ypač puošia auksiniai akcentai. Tačiau medžiagų pasirinkimas šiais laikais jau nebėra įprastas flagmanams – aliumininio rėmas ir plastikinė nugarėlė yra patvaresnis ir ilgaamžiškesnis sprendimas už dabar įprastas stiklines nugarėles, bet turiu pripažinti, kad „7 Plus“ tiesiog neatrodo taip prabangiai.

E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“
E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“

Šio išmaniojo priekyje – 6 colių IPS ekranas. Apvadai aplink jį yra gana nemaži, nėra jokių lenktų kraštų, tai yra labai paprastai atrodantis ekranas. Jis ne AMOLED tipo, tačiau atsilieka ne tiek ir daug. Labiausiai „Nokia 7 Plus“ išsiduoda tada, kai rodo juodą spalvą, kuri IPS ekranuose tiesiog nėra tokia tobula. Taigi, nei dizainas, nei ekranas visiškai nestebina ir prikibti prie smulkmenų galima, bet skųstis paprasčiausiai nėra ko. Net ir praėjus metams po vidutinės klasės „Nokia 7 Plus“ išleidimo ir net man, išmaniųjų telefonų entuziastui, šie įrenginio aspektai visiškai netrukdė. Taip, galima geriau, bet būtinybės tam tiesiog nėra.

E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“
E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“

O ar metų senumo vidutiniokas gali kuo nors lenkti net ir naujausius flagmanus? Pasirodo – taip. Programinė įranga yra neabejotinai stipriausia „Nokia 7 Plus“ pusė. Kadangi šis prietaisas dalyvauja „Android One“ programoje, „Nokia“ operacinės sistemos visiškai nemodifikavo ir ją atnaujina nuolat. Štai šiuo metu (sausio pabaigoje) „Nokia 7 Plus“ naudoja „Android 9.0 Pie“ operacinę sistemą su pačiu šviežiausiu sausio saugumo atnaujinimu.

Per tą mėnesį, kol naudojau „Nokia 7 Plus“, jis gavo bent kelis atnaujinimus. Nežinau, kiek tai yra aktualu vidutiniam naudotojui. Bet žinoti, kad turi galimybę išbandyti naujausias OS funkcijas ir visada turėti šviežiausius saugumo atnaujinimus, yra malonu kiekvienam.

E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“
E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“

Ar „7 Plus“ nestabdo? Ne, visos funkcijos ir žaidimai veikia puikiai, tačiau pastebėjau, kad šis „Snapdragon 660“ procesorių ir 4GB RAM turintis telefonas kai kurias programėles atidaro kiek lėčiau nei mano įprastai naudojami flagmanai. Tas skirtumas yra minimalus ir jis nė kiek neerzina, tačiau turėjau tai paminėti, nes aš noriu turėti bent vieną rimtą priežastį, dėl kurios galėčiau pateisinti 3 kartus brangesnių flagmanų pirkimą.

Tiesa, ta priežastis nėra kelių milisekundžių skirtumas atidarinėjant programėles. Pagrindinis skirtumas tarp šiuolaikinio brangesnio telefono ir „Nokia 7 Plus“ yra kamera. „7 Plus“ turi dvigubą kamerą su „Zeiss“ optika. Pagrindinis jutiklis yra 12 MP raiškos, objektyvo diafragma – f/1.8, o antrasis – 13 MP raiškos jutiklis su f/2.6 diafragmos objektyvu, skirtu priartinimui.

Juo daromas nuotraukas galima apibūdinti tiesiog kaip labai vidutiniškas. Dieną kadrai išeina visai neblogi ir juose kartais pritrūksta tik šiek tiek dinaminio balanso. Naktį padaryti nuotrauką užtrunka ilgiau, ji kartais būna kiek išsiliejusi, tokiose nuotraukose yra nemažai triukšmo, tačiau spalvos atrodo gana neblogai. Taigi, viskas neatrodo labai blogai, tačiau jeigu palygintume „Nokia 7 Plus“ su „iPhone Xs“, „Huawei Mate 20 Pro“, „Samsung Galaxy Note9“ ar „Google Pixel 3“, visi keturi šie įrenginiai tiesiog nublokštų „Nokia“.

E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“
E.Murino nuotr./„Nokia 7 Plus“

Dar vienas dalykas, kuris mane nuliūdino, yra „Nokia 7 Plus“ baterija. Taip, šis įrenginys laisvai gali veikti visą dieną, jis taip pat turi „Qualcomm“ greitąjį krovimą. Bėda yra ta, kad per metus telefonų gamintojai šioje srityje nepasiekė beveik jokios pažangos – kai kurie telefonai dabar gali būti kraunami kiek greičiau, bet tai yra viskas. Baterijos tarnavimo laikas yra pagrindinis gamintojų stagnacijos taškas.

Šiuo atveju tai „Nokia“ yra į naudą, nes tai iš esmės reiškia, kad metų senumo vidutinės klasės „Nokia 7 Plus“ nuo šiuolaikinių vidutinės ir aukštos klasės telefonų atsilieka tik savo kameros kokybe. Kai kuriuos taip pat gali šiek tiek nuvilti ne toks prabangus dizainas ar ne „AMOLED“ ekranas, tačiau jeigu tai jus labai erzina, jūs, ko gero, esate išmaniųjų telefonų entuziastas.

Paprastam žmogui, kartais užfiksuojančiam savo vaikus ar augintinius, dokumentus ar tiesiog kokį gražesnį gyvenimo momentą, žmogui, kuriam nereikia pačių naujausių technologijų, „Nokia 7 Plus“ yra puikus pasirinkimas net ir dabar, praėjus metams po jo išleidimo. Šio įrenginio amžiaus neatspėtumėte nei pagal jo išvaizdą, nei pagal programinę įrangą, kuri yra naujesnė nei daugumoje šviežiausių flagmanų. Taip, tai yra vidutinės klasės įrenginys, bet jis veikia beveik tobulai. Ir jis kainuoja vos apie 300 eurų.

Kai kuriems vis tiek gali norėtis 600 ar 900 eurų kainuojančių flagmanų. Paklauskite savęs: ar tikrai su tuo flagmanu nuveiktumėte 2 ar 3 kartus daugiau nei su „Nokia 7 Plus“? Jeigu vis tiek norite flagmano – tokiu atveju jūsų nestabdau. Aš ir pats naudojuosi aukščiausios klasės telefonu, kainuojančiu triskart daugiau, nors per mėnesį su „Nokia 7 Plus“, savo „Huawei Mate 20 Pro“ pasigedau tik kelis kartus, kai reikėjo ką nors nufotografuoti. Na, o jeigu nutarėte sutaupyti pinigų – šis „Nokia“ telefonas vis dar yra nuostabus.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT