Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnietis išsigando, kad už skambučius iš Vilniaus Ukmergės gatvės teks mokėti kaip už skambučius į Baltarusiją

Žmogus su išmaniuoju telefonu gatvėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus su išmaniuoju telefonu gatvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Ukmergės gatvėje gyvenantis mobiliųjų telefonų operatorių „Tele2” pasirinkęs Denisas būdamas namie gaudavo žinučių, kad jo telefonas prisijungė prie Baltarusijos bendrovės tinklo. Ketvirtadienį ir vėl gavęs žinutę apie pasikeitusį operatorių vilnietis išsigando, kad prisijungus prie Baltarusijos mobiliojo ryšio operatoriaus tinklo skambučiai į Lietuvą kainuos tiek, kiek ir būnant Baltarusijoje.

Ryšys persijungė bent penkis kartus

„Sėdėjau su sergančiu vaiku namuose prie prekybos centro BIG, kalbėjau telefonu, o vėliau perskaičiau žinutę, kad esu prisijungęs prie baltarusiško tinklo, – pasakojo Denisas. – Greičiausiai kalbėjau naudodamasis įjungta baltarusiško „roumingo“ paslauga. Apie tai liudija žinutės iš „Tele2“.

Žinučių su perspėjimu apie pasikeitusį ryšį vilnietis yra gavęs ir anksčiau.

Žinučių su perspėjimu apie pasikeitusį ryšį vilnietis yra gavęs ir anksčiau – du kartus praėjusių metų gruodžio mėnesį, taip pat lapkritį ir liepą, tačiau didelio dėmesio į jas nekreipdavo.

Ketvirtadienį ir vėl gavęs žinutę apie pasikeitusį ryšį Denisas paskambino į „Tele2“.

„Aš paskambinau jiems ir jie man sakė, jog dėl to, kad aš gavau žinutę apie pasikeitusį operatorių ir buvau įspėtas, skambinti baltarusiškais tarifais buvo mano pasirinkimas. Bet koks čia mano pasirinkimas, jei gavęs žinutę aš nežiūrėjau į telefoną. Į žinutę pasižiūrėjau tik pakalbėjęs telefonu“, – pasakojo vilnietis.

Pasak Deniso, kai telefonas būdavo prisijungęs prie Baltarusijos ryšio, už skambutį reikėdavo mokėti 2,97 Lt, o už atsiliepimą – 1,6 lito. Kiek nuostolių patyrė, Denisas tiksliai dar nesuskaičiavo.

Ukmergės gatvėje gyvenančiam vilniečiui už skambučius Lietuvoje tenka mokėti kaip už skambučius į Baltarusiją
Ukmergės gatvėje gyvenančiam vilniečiui už skambučius Lietuvoje tenka mokėti kaip už skambučius į Baltarusiją

Pasitaiko visiems

Mobiliojo ryšio telefonas sukonstruotas taip, kad jungiasi prie stipriausio laisvo signalo; jei paaiškėja, kad visi ryšio kanalai užimti, jis gali prisijungti ir prie užsienio operatoriaus.

Bendrovės „Tele2“ atstovas spaudai Andrius Baranauskas, sako, kad per pastarąsias tris dienas neužfiksavo, jog minėto vartotojo numeris nors kartą būtų atsijungęs iš „Tele2” tinklo, nors vartotojas ir gavo žinutę apie pasikeitusį operatorių.

Pasak jo, ryšys gali persijungti dėl kelių priežasčių.

„Vilnius geografiškai arti kaimyninės šalies. Joje esantys ryšio tinklai veikia tuo pačiu dažnių diapazonu kaip ir Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai, be to, naudoja tuos pačius ryšio kanalus, – kalbėjo A.Baranauskas. – Kadangi radijo bangos, kurių pagrindu veikia mobilusis ryšys, ties valstybės siena nesustoja, dalis jų patenka ir į Lietuvos teritoriją. Mobiliojo ryšio telefonas sukonstruotas taip, kad jungiasi prie stipriausio laisvo signalo; jei paaiškėja, kad visi ryšio kanalai užimti, jis gali prisijungti ir prie užsienio operatoriaus."

A.Baranausko teigimu, yra galimybė, kad telefonas prie Baltarusijos tinklo prisijungė todėl, kad Baltarusijos tinklo signalas pernelyg sustiprėjo.

„Įmanoma sustiprinti bazinės stoties siunčiamą signalą. Tokiu atveju kaimyninės šalies vartotojai jungtųsi prie stipresnio signalo, o jo operatorius tik išloštų: juk pagal sutartį jis gautų pajamas už klientų prisijungimą, o visus skundus spręsti tektų mums. Suprantama, tai neteisėta, todėl 2012 m. liepą su tokiais įtarimais kreipėmės į Ryšių reguliavimo tarnybą“, – pasakojo A.Baranauskas.

Esą susidūrus su tokia problema vartotojams patartina perkrauti telefoną ir rankiniu būdu pasirinkti norimą operatorių. A.Baranauskas patikino, kad vartotojui už pasikeitusį mobiliojo ryšio operatorių papildomai mokėti nereikės.

Jis pateikė keletą pavyzdžių, kad mobilusis ryšys į užsienio tinklą yra persijungęs ir pas kitus Lietuvos mobiliojo ryšio operatorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT