Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje bandoma m.Ticket programėlė – viešojo transporto bilietas telefone

M.Ticket programėlė kol kas tik bandoma
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / M.Ticket programėlė kol kas tik bandoma
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniečiai jau netrukus galės į savo išmaniuosius telefonus parsisiųsti programėlę, kuri leis telefone turėti pačius įvairiausius viešajam transportui skirtus bilietus. Nebereiks Vilniečio kortelės, o su viename telefone esančiais bilietais tuo pat metu galės važiuoti ir keli keleiviai. Kol kas programėlė dar testuojama, bet tikimasi jau netrukus leisti ja naudotis visiems norintiems.

Šį Vilniaus savivaldybės projektą įgyvendina savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. M.Ticket yra antroji „Smart Vilnius“ projekto programėlė. Anot vienos iš projekto iniciatorių, Vilniaus tarybos narės Indrės Jakaitytės, tai naujas ir patogus būdas atsiskaityti už keliones Vilniaus viešuoju transportu ir turėti bilietą tiesiog savo telefone.

„Tai alternatyva Vilniečio kortelei – Vilniečio kortelė atsiduria mobiliajame telefone. Nauda tokia, kad yra papildomų privalumų, kurių neturi dabartinė Vilniečio kortelė. Galima aktyvinti kelis bilietus vienu metu, tarkim, nupirkti bilietą ir kartu važiuojančiam savo vaikui ar pan.“, – apie programėlės privalumus pasakojo I.Jakaitytė.

Anot projekto kūrėjų, programėlė veikia itin paprastai – vartotojai gali įsigyti norimą kiekį norimos rūšies bilietų, tai yra, vienu metu galima turėti tiek 30 ir 60 min. bilietus, tiek 30 dienų ar kitos trukmės, taip pat – bilietus su nuolaida ir be jos. Be to, programėlė leidžia vienu metu aktyvinti kelis bilietus.

Tai alternatyva Vilniečio kortelei – Vilniečio kortelė atsiduria mobiliajame telefone. Nauda tokia, kad yra papildomų privalumų, kurių neturi dabartinė Vilniečio kortelė. Galima aktyvinti kelis bilietus vienu metu, tarkim, nupirkti bilietą ir kartu važiuojančiam savo vaikui ar pan., – sakė I.Jakaitytė.

Paruošti mobilųjį bilietą kontrolei taip pat yra itin paprasta – aktyvintas bilietas turi funkciją „paruošti kontrolei“: taip suformuojamas unikalus QR kodas, kurį nuskaito kontrolieriaus įrenginys ir pateikia informaciją apie bilieto galiojimą.

Mokėjimas už bilietus atliekamas per keturių didžiausių bankų elektroninę bankininkystę – DNB, „Nordea“, SEB ir „Swedbank“.

Šiuo metu aplikaciją testuoja beveik 200 vilniečių.

Ateityje programėlė bus išsamesnė – joje galima bus pasitikslinti viešojo transporto tvarkaraščius, autobusų ir troleibusų atvykimą realiuoju laiku, maršrutus.

Anot I.Jakaitytės, naudotis naująja paslauga galės visi, turintys išmaniuosius telefonus. Tikimasi, kad pirmieji ir aktyviausieji bus studentai.

Vilniaus kontrolieriai jau turi visą įrangą, reikalingą patikrinti, ar m.Ticket programėle besinaudojantis keleivis laiku pasižymėjo bilietą. Nebus galima ir pasiteisinti, kad telefonas tiesiog išsikrovė vos į autobusą ar troleibusą įlipus kontrolieriams. Pastarieji savo autobusiuke suteiks galimybę telefoną įkrauti. Be to, išsiaiškinti, ar keleivis važiuoja su bilietu, bus galima ir patikrinus jo telefono numerį, mat įsigijamas bilietas bus siejamas su vartotojo telefono numeriu.

Paskutinę akimirką į transporto priemonę jau lipant kontrolieriams žymėtis bilieto telefone irgi nereikėtų – kontrolieriai savo prietaisuose matys, kad tai padaryta jiems jau lipant.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kontrolieriai savo autobusiuke leis telefoną įkrauti.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Kontrolieriai savo autobusiuke leis telefoną įkrauti.

Kada tiksliai m.Ticket programėlę galės naudoti visi išmaniųjų telefonų turėtojai, važinėjantys sostinės viešuoju transportu, tiksliai nežinoma. Esą norima tinkamai programėlę išbandyti. E.bilieto projektas Vilniuje strigo ne vienerius metus, jam išleista ne vienas milijonas litų. Vien e.bilietais sostinėje galima naudotis tik nuo pernai liepos 1 dienos.

„Smart Vilnius“ aplikacijų šeimą sudaro m.Parking, m.Ticket ir m.Taxi programėlės. Plačiausiai naudojama yra m.Parking programėlė, kuria jau naudojasi daugiau kaip 16 tūkst. vartotojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT