Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Windows 10“ privatumo iššūkiai, apie kuriuos turėtumėte žinoti

Trečiadienį buvo pradėta prekyba „Windows 10“ licencijomis, taip pat jau yra naujoji privatumo politika bei naudojimosi sąlygos, su kuriomis vartotojas turės sutikti prieš naudodamasis operacine sistema. Naujoji politika įsigalios nuo rugpjūčio 1-osios ir joje yra keletas punktų, apie kuriuos vertėtų žinoti ketinantiems naudoti naują operacinę sistemą, rašo thenextweb.com.
„Windows 10“ bus paskutinė „Microsoft“ operacinės sistemos versija
„Windows 10“ bus paskutinė „Microsoft“ operacinės sistemos versija / Scanpix nuotr.

Iš viso privatumo politika ir naudojimosi sąlygos užima 45 puslapius, kurių didžioji dalis vartotojų tikrai neskaitys. Tačiau žurnalistė Mic Wright juos perskaitė ir atrado šį tą įdomaus – „Microsoft“ gaus ir vartotojų privačius duomenis, o jų atskleidimo trečiosioms šalims sąlygos yra labai miglotos.

Duomenų sinchronizavimas pagal numatytus nustatymus

Kai tik prisijungsite prie „Windows“ su savo „Microsoft“ paskyra, operacinė sistema automatiškai sinchronizuos nustatymus ir duomenis su bendrovės serveriais.

Kai tik prisijungsite prie „Windows“ su savo „Microsoft“ paskyra, operacinė sistema automatiškai sinchronizuos nustatymus ir duomenis su bendrovės serveriais. Į šiuos duomenis patenka ir jūsų naršyklės istorija, išsaugotos aplikacijos, mėgstamiausi ir einamuoju momentu naršomi tinklalapiai, tinklalapių, belaidžio ryšio ir mobilių prisijungimų slaptažodžiai.

Kad duomenys nebūtų sinchronizuojami, juos galima pakeisti nustatymuose, tačiau tokia funkcija turėtų būti ne numatytoji, o pasirinktina. Daugelis vartotojų, kaip įprasta tokiais atvejais, nustatymų ir nepakeis.

„Cortana“ – seksualus šnipas kompiuteryje

Kai įjungsite vieną iš „Windows 10“ naujovių – virtualią asistentę „Cortana“, imsite dalintis ir savo duomenimis.

Štai kas rašoma naudojimosi sąlygose:

„Kad „Cortana“ galėtų tiekti suasmenintą patirtį ir tikslesnius pasiūlymus, „Microsoft“ renka įvairių tipų duomenis, tokius kaip įrenginio buvimo vieta, duomenys iš jūsų kalendoriaus, naudojamas aplikacijas, duomenis iš pašto ir tekstinių žinučių, kas jums skambina, jūsų kontaktus ir kaip dažnai su jais bendraujate per savo įrenginį.

„Cortana“ taip pat mokosi apie jus rinkdama duomenis – kaip dažnai naudojate savo įrenginį ir kitas „Microsoft“ paslaugas, kaip muzika, žadintuvo nustatymai, ar užrakto ekranas įjungtas, kur jūs naršote ir ką perkate, ko ieškote ir „Bing“ paieškų sistemos istorija, ir dar daugiau.“

Labai daug dalykų gali slypėti po fraze „ir dar daugiau“. Be to, „Cortana“ renka jūsų „balso duomenis, kaip ir jūsų vardą ir slapyvardį, nesenus kalendoriaus įvykius ir susitikimuose dalyvaujančių žmonių vardus, ir informaciją apie kontaktus, įskaitant vardus ir slapyvardžius.“

Žinoma, „Cortana“ negalėtų veikti būdu neturėdama visos šios informacijos. Tačiau verta žinoti, kokią dalį duomenų apie jus ir jūsų draugus surinks „Microsoft“.

Kad ir kas nutiktų, „Microsoft“ žinos, ką darote...

Atnaujintuose nustatymuose taip pat teigiama, kad „Microsoft“ surinks informaciją „iš jūsų ir jūsų įrenginių, įskaitant, pavyzdžiui, aplikacijų naudojimo duomenis aplikacijoms, kurios veikia „Windows“ ir „duomenis apie tinklus, prie kurių jungiatės“.

Reklamdaviai tiksliai žinos, kas jūs esate

„Windows 10“ sugeneruos unikalų reklamos identifikacijos kodą kiekvienam vartotojui. Šią informaciją galės panaudoti aplikacijų vystytojai ir reklamos tinklai, kad sudarytų jūsų profilį. Tiesa, šią funkciją galite išjungti privatumo nustatymuose.

Jūsų šifravimo kodas yra dubliuojamas „OneDrive“

Tai nebūtinai blogas dalykas, kurį kartais pravartu žinoti. Kai įjungtas įrenginio šifravimas, „Windows 10“ automatiškai šifruos bylą, kurią įrašė ir sugeneruos „BitLocker“ atstatymo kodą. Visa tai bus dubliuota jūsų „OneDrive“ paskyroje.

„Microsoft“ jūsų duomenis gali atskleisti, kai tik to nori

Čia yra dalis, kuri turėtų labiausiai rūpėti visiems vartotojams – „Microsoft“ naujoji politika, kalbant apie duomenų atskleidimą trečiosioms šalims, yra labai trapi.

„Mes pasieksime, atskleisime arba saugosime jūsų asmeninius duomenis, įskaitant jūsų turinį (el. laiškų ar privačių pokalbių ar informaciją, esančią jūsų bylose), kai turėsime sąžiningą įsitikinimą, jog tai bus reikalinga norint apsaugoti mūsų klientus arba turėsime vykdyti sąlygas, kurias numato mūsų paslaugų naudojimo taisyklės.“

Negalima teigti, kad „Microsoft“ ir jos teisininkai yra vieninteliai, kurie kaupia mūsų duomenis, tačiau turėtume būti atsargūs rinkdamiesi, ar pasitikėdami korporacijų „sąžiningumu“. Galų gale, niekas neįrodė, kad tokios korporacijos egzistuoja.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius