Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 26d. 14:47

Žaidimo taisykles keičiančios Saulės energijos jėgainės galės gaminti vandenilį kurui

„Heliogen“ koncentruotos Saulės energijos jėgainė
Bendrovės nuotr. / „Heliogen“ koncentruotos Saulės energijos jėgainė

Koncentruotos Saulės energijos (CSP) sistemos sukoncentruoja Saulės spinduliuotę mažame plote ir ją paverčia šiluma. Nors tokio karščio pakanka gaminti elektrai, tačiau jos neužtenka įvairiems pramoniniams procesams. Tačiau tai gali pasikeisti.

Kalifornijoje įsikūrusi ir Billo Gateso remiama kompanija teigia pasiekusi technologinį proveržį. Jie sugebėjo pasiekti rekordą – virš 1000 °C temperatūrą ir tai reiškia, kad Saulės energiją galima bus panaudoti dar įvairiau.

„Heliogen“ yra B.Gateso palaikoma švarios energijos įmonė, kuri Lankasteryje, Kalifornijoje, pastatė komercinį CSP objektą.

Naudodama savo patentuotą koncentruotos Saulės energijos technologiją, „Heliogen“ sugebėjo peržengti 1000 °C temperatūros ribą.

Teigiama, kad tai yra pirmoji pasaulyje komercinė CSP sistema, kuri sugebėjo tai padaryti.

Kodėl tai taip svarbu?

Užuot gaminus elektros energiją, ką galima daryti įprastose CSP sistemose ir esant gerokai žemesnei temperatūrai, šiuo atveju tokią „Heliogen“ sistemą galima tiesiogiai panaudoti daugelyje pramonės sričių.

Cemento, plieno, stiklo ir kitų pramonės produktų gamybos procesuose, kurie įprastai yra priklausomi nuo iškastinio kuro. Tokia „Heliogen“ sistema gali leisti gerokai sumažinti šiltnamio reiškinį sukeliančių dujų išmetimų kiekius.

„Heliogen“ pasinaudojo dirbtiniu intelektu ir su specialia kompiuterine programa valdo šiuos Saulės veidrodžius.

Kiekvienas jų yra taip preciziškai tiksliai nukreipiamas, kad atspindi ir į vieną taikinį sukoncentruoją maksimalų Saulės šviesos srautą. O tai reiškia, kad pasiekiama ir ypač aukšta temperatūra.

Ši sistema turi ir dar vieną didelį privalumą. „Heliogen“ kompanija teigia, kad ir toliau tobulins savo koncentruotos Saulės technologiją ir planuoja pasiekti iki 1500 °C temperatūrą.

O tai reiškia, kad tokio karščio užtektų CO₂ ir vandens molekulių dalijimui ir taip būtų galima gaminti vandenilį ir sintetines dujas. Dabar tokiems procesams praktiškai visais atvejais yra naudojamas iškastinis kuras.

„Jei galite ekologiškai [iš atsinaujinančių energijos šaltinių] pagaminti vandenilį, tai yra žaidimo taisykles keičiantis faktorius. Ilgainiui mes norime tapti ekologišką vandenilį gaminančia įmone“, – sako „Heliogen“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas Billas Grossas.

Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT