Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 31d. 18:24

„ŽMONĖS Cinema“ patyrė kibernetinę ataką – vartotojų duomenys nenukentėjo

„ŽMONĖS Cinema“
Bendrovės nuotr. / „ŽMONĖS Cinema“

Trečiadienį „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platforma patyrė didelio masto kibernetinę ataką. Jos metu buvo taikomasi į vidines sistemas, tačiau vartotojų duomenys nenukentėjo, praneša platformą valdanti bendrovė.

„Šiandien patyrėme kibernetinę ataką iš išorės, kuomet mūsų sistemoje el. paštu bandė registruotis tūkstančiai naujų vartotojų, kurių el. pašto adresų mūsų sistemoje iki tol nebuvo. Atakos organizatoriai pasitelkė didelę vartotojų el. paštų duomenų bazę (sulaukėme virš 70 tūkst. kreipimųsi), kurią visą nukreipė į mūsų tinklapį“ , – sako platformos vadovė Andrė Balžekienė.

Visi asmenys, kurių el. paštais buvo pasinaudota, gavo laiškus iš platformos sistemos, prašančius patvirtinti registraciją „ŽMONĖS Cinema“ tinklapyje. Prašoma šią žinutę gavusių vartotojų netvirtinti registracijos. Visų adresatų, kurie registraciją patvirtino, o paskyros nekūrė ir netvirtino, paskyros bus ištrintos.

„Kokiu būdu ši duomenų bazė pakliuvo į piktavalių rankas, mums nėra žinoma. Ataka įvykdyta iš latviško IP adreso, tačiau negalime patikrinti, ar tai nėra tik priedanga.

Galime tik užtikrintai pasakyti, kad mūsų esamų vartotojų duomenys saugūs ir jie niekaip nesusiję su šiandienine ataka“ , – sako platformos vadovė Andrė Balžekienė.

„ŽMONĖS Cinema“ dėl atakos ištyrimo kreipėsi į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT