TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Silicio slėnyje visuomet saulėta

Biurų pastatai Silicio slėnyje
123rf nuotr. / Biurų pastatai Silicio slėnyje
Šaltinis: Verslas.in
0
A A

Prabangos lygis vakarėliuose geriausiai atspindi gyvenimo kokybę. Silicio slėnyje vakarėlių daug ir visi jie neįtikėtinai ištaigingi.

Tarkim, didžiausio rizikos kapitalo fondo „Blackstone Group“ valdytojo Stepheno Schwartzmano 60-ies metų puotoje grojo legendinis rokeris Rodas Stewartas.

Ką jau kalbėti apie didžiausio Silicio lėbautojo Seano Parkerio rengiamus vakarėlius. Neseniai jis apleistą sandėlį Portrero užmiestyje pavertė tikru malonumų centru.

Seksualios padavėjos čia patiekia omarus, sušį ir keptus paršiukus. Per atidarymo šventę žurnalistai buvo vaišinami 300 dolerių kainuojančia „DeLeón“ tekila. Viskas tik dėlto, kad S.Parkeris išsaugotų savo reputaciją.

Vakarėlyje buvo įvairios liaudies, pvz., „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, „Apple“ dizaineris Jonathanas Ive‘as, detektyvų autorė Danielle Steel, reperis Snoopas Doggas ir grupės „The Killers“ nariai.

Silicio spindesys ir prabanga

Kol pasaulis vis dar patiria ekonominio sunkmečio padarinius, Silicio slėnyje vyksta priešingi reiškiniai. Didelis nedarbas? Skolų našta? Nė velnio, tik ne čia. Pagrindinis čia gyvenančių jaunuolių rūpestis – kaip pakeisti pasaulį (užuot pakeitus save).

„Bendrovės nespėja samdyti darbuotojų. Jauni žmonės sunkiai dirba ir tampa milijonieriais. Mes nediskutuojame apie judėjimą „Okupuokime Volstrytą“, nes tai tiesiog mūsų neliečia“, – situaciją apibūdina „Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas.

Į Silicio mokyklas savo vaikus mokytis siunčia turtingi Kinijos ir Rusijos verslininkai, kurie nuperka daug nekilnojamojo turto.

Silicis gyvena kitokioje realybėje. Prabangūs restoranai rezervuoti keletą mėnesių į priekį, greitkeliai užkimšti ne mažiau prabangių automobilių, o čia įsikūrusių kompanijų banko sąskaitos perpildytos grynųjų (čia cirkuliuoja 40 proc. šalies rizikos fondų kapitalo).

Beje, pats miestelis pilnas atvykėlių iš viso pasaulio. Į Silicio mokyklas savo vaikus mokytis siunčia turtingi Kinijos ir Rusijos verslininkai, kurie nuperka daug nekilnojamojo turto. Na ir „šiek tiek“ bendrovių akcijų už keletą ar keliasdešimt milijonų dolerių. Galbūt, kad greičiau pritaptų.

Dar vienas technologijų burbulas?

Stebint tokią situacija kyla pagunda manyti, kad šis aukso amžius yra greitai pasibaigsianti iliuzija. Istorija rodo, kad po gerų laikų neišvengiamai ateina blogi. Geriausias to pavyzdys – 1999-aisiais sprogęs „dot-com“ burbulas.

Tačiau šįsyk viskas truputėlį kitaip. Interneto pionieriai – „Google“, „Facebook“, „Twitter“ – turi šimtus milijonų vartotojų visame pasaulyje ir solidžius ketvirčio pelnus. Savo pyrago gabalą atsikando ir daug mažesni „startup‘ai“.

Be to, sėkmingi „LinkedIn“, „Pandora“ ir „Zynga“ debiutai viešojoje akcijų biržoje verčia manyti, kad tai nėra technologijų burbulas. Pastarosios bendrovės įkūrėjas Marcas Pincusas yra naujai „iškeptas“ milijardierius, kurio turtas vertinamas maždaug 1,3 mlrd. JAV dolerių.

Kita vertus, įspūdingų nesėkmių taip pat netrūksta. Geriausias pavyzdys yra vaizdo transliacijų (angl. live broadcast) paslaugas teikianti bendrovė „Color Labs“, kuri dar neturėdama nei produkto, nei vartotojų pritraukė 41 mln. dolerių finansavimą iš dviejų gerbiamų rizikos kapitalo fondų. Kai 2011-ųjų kovą produktas pagaliau buvo pristatytas, Silicyje kilo didžiulė nepasitenkinimo banga – tiek tarp vartotojų, tiek tarp investuotojų.

Kolegoms anapus Atlanto norėtųsi palinkėti kuklumo ir supratingumo. Bet vargu ar jie išgirs mūsų palinkėjimą, apsupti roko muzikos skambesių ir apsvaigę nuo 300 dolerių kainuojančios tekilos. Mūsų nuomone, svarbiausia neprarasti sveiko proto ir kuo greičiau užmiršti ego (tai padaryti Silicio berniukams sekasi sunkiai).

Šaltinis: JAV verslo leidinio „BusinessWeek“ straipsnis „Silicio slėnyje visuomet saulėta“ (angl. „It’s always sunny in Silicon Valley“).

Verslas.in
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT