-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Nintendo“ švenčia 131 metų gimtadienį. Bet tai ką jie gamino XIX amžiuje?

„Nintendo“ – labai garsi ir labai ilgą istoriją turinti japonų kompanija. Daugybė žmonių užaugo su „Nintendo“ produktais – nešiojamais žaidimų kompiuteriais ir konsolėmis. Tačiau nedaug kas žino, kad kompanija buvo įkurta dar 1889 metų rugsėjo 23 dieną, bet ką ji veikė laikais, kai kompiuterinių žaidimų tiesiog nebuvo?
„Nintendo Switch“
„Nintendo Switch“

Fusajiro Yamauchi buvo verslininkas ir šiaip nagingas žmogus. 1889 metais jis nusprendė įkurti tradicinių japonų kortų gamintoją, kurį pavadino „Nintendo Karuta“. Iš pradžių tai buvo visai maža kompanija, gaminusi brangias Hanafuda kortas. Šios gėlių raštais išmargintos kortos yra tinkamos įvairiems žaidimams.

„Nintendo“ pradžia nebuvo lengva. Kortų gamybai reikėjo labai daug laiko ir meistriškumo, todėl produktas buvo brangus ir pirkėjų stigo. Netrukus kompanija išleido pigesnių, ne tokių prabangių kortų liniją. Su laiku veikla įsibėgėjo ir F.Yamauchi ėmė samdyti vis daugiau darbuotojų. 1902 metais į „Nintendo“ produktų liniją įtrauktos ir vakarietiškos kortos.

Antrasis pasaulinis karas vos nesužlugdė „Nintendo“ kompanijos, tačiau ji išliko. 1959 metais pasirašytas susitarimas su „Disney“ leido ant „Nintendo“ kortų spausdinti populiarių animacinių filmukų personažus. Netrukus kompanija ėmė gaminti ne tik kortas, bet ir žaislus. Aštuntajame dešimtmetyje pasirodė pirmieji elektroniniai žaislai, pirmasis iš jų – garsus skleidžiantis pistoletas.

1974 metais pasirodė pirmoji „Nintendo“ konsolė „Color TV-Game“. Tiesa, ji buvo išleista tik Japonijoje, tačiau vėliau sekė ir tarptautiniai produktai – „Game & Watch“, „Donkey Kong“, „Nintendo Entertainment System“, „Game Boy“, „Super Nintendo“ ir daug kitų.

Tačiau pradžia buvo būtent tokia:

Wikimedia Commons nuotr./Hanafuda kortos
Wikimedia Commons nuotr./Hanafuda kortos


Hanafuda kortos – ypatingai gražiai dekoruotos tradicinės japoniškos kortos. Tiesa, japoniškomis jas pavertė Japonija. Iš tikrųjų, žaidimų kortos į Japoniją atvyko tik 16 amžiuje – jas atvežė portugalai. Įdomu ir tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu Japonijos kompanijoms buvo uždrausta gaminti vakarietiškus žaidimus, įskaitant ir kortas, todėl „Nintendo“ turėjo pasikliauti Hanafuda kortų pardavimais.

Šiuo metu „Nintendo“ dirba apie 6200 žmonių. Nors buvo sunkių laikų, dabar kompanija veikia stabiliai. „Switch“ ir „Switch Lite“ yra labai sėkmingi produktai – šių nešiojamų konsolių po egle ir šiemet žvalgysis milijonai vaikų ir suaugusiųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius