-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Keičiasi televizijos žiūrėjimo įpročiai

Televizoriaus žiūrėjimas, tapęs tokiu įprastu daugumos šeimų vakaro ritualu, pastaraisiais metais sparčiai kinta. Tobulėjant technologijoms, keičiantis gyvenimo ritmui ši „dėžė“ – jau ne vien judantys paveikslėliai. Sąlygas čia diktuoja žiūrovas – jis ne tik formuoja programų tinklelį, tačiau iš televizoriaus tikisi ne vien tik transliacijos, bet ir kitų funkcijų.
Tobulėjant televizoriams, keičiasi ir žiūrovas
Tobulėjant televizoriams, keičiasi ir žiūrovas

Keičiasi statistinio TV žiūrovo paveikslas

Per pastaruosius trejus metus statistinis Lietuvos televizijos žiūrovas pasikeitė. Šiandien jis vyresnis – 45 m., lyginant su 43 m. 2011 m. pradžioje. Jis prie televizoriaus praleidžia daugiau laiko – vidutiniškai 217 minučių per dieną, tuo tarpu 2011 m. pradžioje – 204 min. Tokią tendenciją vienos komunikacijos planavimo kompanijos direktorius Andrius Barakūnas grindžia tuo, kad šiandien vartotojas televizijoje  randa daugiau pramogų. Tam daug įtakos turėjo Lietuvoje 2012-ųjų rudenį įsigalėjusi skaitmeninė televizija, galinti pasiūlyti daugiau TV kanalų skirtingų poreikių žmonėms bei spartus išmaniųjų įrenginių, tokių kaip mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų televizorių skverbimasis į kasdienį gyvenimą.

Anot A. Barakūno, ši sparti skvarba, o taip pat ir televizijos skaitmenizacija, lėmė ir tai, kad padidėjo žmonių skaičius, namuose turinčių tik vieną televizorių. TNS Establishment tyrimo duomenimis, šis skaičius per metus išaugo nuo 51% 2011 metais iki 53% 2012 metais. TV žiūrovai mieliau investuoja į vieną, kokybišką ir patikimą aparatą, atitinkantį šiuolaikinius standartus.

Šiuolaikiniai televizoriai – ne tik filmams žiūrėti
Šiuolaikiniai televizoriai – ne tik filmams žiūrėti

Auga socialinių medijų bei interaktyvaus turinio poreikis

Lietuvoje įsigalint išmaniesiems telefonams, išmaniųjų funkcijų norima ir televizoriuje. Kompanijos „Samsung“ 2012 metų kovą atlikto tyrimo duomenimis, net 14% apklaustųjų namų svetainėse stovi palyginus neseniai atsiradę išmanieji televizoriai. Tokia pati dalis respondentų nurodė, kad mielai naudotųsi tokiomis televizoriaus funkcijomis kaip dviejų skirtingų programų žiūrėjimas vienu metu ar socialinių tinklų žinučių sekimas TV ekrane, tuo pat metu žiūrint mėgstamą programą. Net 28% tyrime dalyvavusių žmonių televizoriuje norėtų interneto naršyklės, leidžiančios naršyti internete ir ieškoti informacijos apie pastaruoju metu peržiūrėtas laidas ar filmus.

Toks noras atsiranda dėl nešiojamų kompiuterių bei išmaniųjų telefonų įsigalėjimo kasdieniame gyvenime – jais prasideda kiekvienas rytas ir dažnai baigiasi kiekvienas vakaras tikrinant elektroninį paštą, socialinių tinklų paskyras, peržiūrint naujausią informaciją naujienų portaluose. Nuo interaktyvaus turinio lietuviai „nebėga“ ir žiūrėdami televizorių. Minėto tyrimo metu paaiškėjo, kad net 67% iš jų žiūrėdami mėgstamą programą tuo pat metu naudojasi ir kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Daugiau nei pusė jų naršo internete, kone ketvirtadalis bendrauja socialiniuose tinkluose, o dar beveik 20% naudojasi Skype programa.

Išmaniųjų funkcijų lietuviai tikisi ir televizoriuje
Išmaniųjų funkcijų lietuviai tikisi ir televizoriuje

Šiuolaikinis televizorius atstoja kompiuterį?

Technologijos, visuomet pasirengusios tarnauti žmogui ir jo poreikiams, neatsilieka ir šioje srityje. Daugelis dar atsimena svetainėse karaliavusius kineskopinius ar projekcinius televizorius, vėliau atėjo skystųjų kristalų ir plazminių įrenginių era, o dabar aukštą vaizdo kokybę užtikrina pažangios technologijos. Šiandien ir Lietuvoje galima įsigyti „Samsung UHD“ televizorių, kurio raiška keturiskart didesnė nei Full HD technologijos įrenginių, todėl net smulkiausios kadro detalės atrodo pasiekiamos ranka. Vis dėl  to, pažangių televizorių gamintojai, tobulindami vaizdo raišką ir kokybę, nepamiršta  ir naujų, buitį lengvinančių bei interaktyvių televizorių funkcijų. Šiuolaikiniai televizoriai, pagarbiai vadinami išmaniaisiais, sujungia įprasto televizoriaus ir nešiojamo kompiuterio ar telefono su įdiegtu internetu funkcijas.

Žiūrovai vietoj kelių, renkasi vieną, bet šiuolaikinį televizorių
Žiūrovai vietoj kelių, renkasi vieną, bet šiuolaikinį televizorių

„Televizoriuose galima tikrinti socialinio tinklo paskyros naujienas neatsitraukiant nuo žiūrimos programos, naršyti ir peržiūrėti įvairią vaizdo ar teksto medžiagą internete ar žaisti vieną iš galybės žaidimų, naujai juos atrandant veiksmą kontroliuojant ne mygtukų, o rankų judesių ir balso pagalba. Ši funkcija įgalinta ir perjungiant kanalus bei keičiant televizoriaus garsą, tad pultelis, amžinai tūnantis kažkur, bet ne po ranka – jau praeitis,“ – išmaniųjų technologijų privalumus vardija „Samsung Electronics Baltics“ buitinės technikos padalinio vadovas Miroslavas Ramanavičius.

Apibendrinant, didžiausias išmaniųjų televizorių pranašumas – viskas vienoje vietoje. „Labai patogu, kad viskas, ko gali prireikti, yra įdiegta televizoriuje. Nereikia keltis nuo sofos ir eiti prie kompiuterio ar dairytis mobiliojo telefono“ – patvirtina ir Violeta Tarasovienė, kurios šeima išmaniuoju televizoriumi naudojasi beveik metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius