Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 28d. 13:59

Bžeskas apie seksą siūlo pasakoti jau dešimtmečiams

Egmontas Bžeskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Egmontas Bžeskas

Pasaulinės kontracepcijos dienos proga pirmadienį savo žodį tarė ir šių metų ambasadorius – garsusis prodiuseris Egmontas Bžeskas. Jis ragino vyrus būti džentelmenais ir visomis prasmėmis saugoti moteris, o apie seksą bei apsisaugojimo priemones pradėti kalbėtis anksčiau nei įprasta – kol vaikai neprisiklauso įvairių mitų.

Pasaulinė kontracepcijos diena minima rugsėjo 26 dieną, siekiant, kad kiekvienas nėštumas būtų pageidaujamas.

Nepageidaujami nėštumai ir lytiniu būdu plintančios infekcijos yra viso pasaulio problema. Beveik pusė jaunuolių nesisaugo pirmųjų lytinių santykių metu. Pusė moterų, nenaudojančių kontraceptinių priemonių, pastoja per pirmuosius šešis lytinio gyvenimo mėnesius. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kasmet atliekama apie 800 paauglių abortų ir gimdo apie 1000 merginų, jaunesnių nei 18 metų.

„Jaunimas skuba gyventi, informacija pasiekiama lengviau, todėl tėvai turėtų vaikams apie seksą ir apsisaugojimo priemones pasakoti anksčiau, – kaip niekada rimtai kalbėjo E.Bžeskas. – Manau, kad jau 10–11 metų vaikai mokykloje pradeda sužinoti įvairių gandų apie tai, kas vyksta tarp dviejų žmonių. Todėl mūsų užduotis yra laiku jiems kaip suaugusiems žmonėms viską paaiškinti. Tai geriausias būdas išvengti pasekmių.“

Kaip lovelasas garsėjęs skandalingasis muzikos prodiuseris visus jaunus vyrus ragino elgtis atsakingai – kad malonumas neužtemdytų akių.

„Apsauga turėtų rūpintis vyrai, kad moteris galėtų jaustis saugi. Mes, vyrai, turėtume būti pakankamai atsakingi ir vyriški už tai, ką darome. Tie vyrai, kurie sudaro problemų moterims (nelauktą nėštumą, ligas), yra niekam tikę, – rėžė pramogų verslo grandas. – Tačiau jeigu pora gražiai draugauja, sutaria, tiek vyras, tiek moteris gali rūpintis apsauga. Svarbiausia, kad gyvybė, kuri atsiranda, atsirastų toje šeimoje, kuri pasiruošusi ją užauginti.“

Specialiai atlikta jaunimo apklausa atskleidė, kad lyčių stereotipai vis dar gajūs: beveik pusė vaikinų mano, kad pokalbį apie kontracepciją turėtų inicijuoti mergina. Lygiai tokia pati dalis vaikinų mano, kad merginos, besinešiojančios prezervatyvą, yra lengvai prieinamos ir turi daug atsitiktinių partnerių.

Pasaulinės kontracepcijos dienos proga atnaujintas tinklalapis www.your-life.lt, kuriame pateikiama objektyvi ir patikrinta informacija apie žmogaus kūną, seksualumą, kontracepcijos galimybes, reprodukcinę sveikatą, lytiniu būdu plintančias infekcijas ir kt. Praktinių patarimų čia gali rasti paaugliai, tėvai, mokytojai ir gydytojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min