Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Danone“ gali vartoti sveikatinimo teiginius

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įmonių grupė „Danone“, plačiai žinoma pieno produktų gamintoja, savo funkcionaliesiems produktams apibūdinti gali vartoti sveikatinimo teiginius (pvz., „gerina virškinimą“, „stiprina imunitetą“ ir kt.). Tokią teisę jai suteikia dabar galiojantys Europos Sąjungos įstatymai, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Neseniai Lietuvoje buvo kilę klausimų, ar įmonių grupė „Danone“ gali vartoti vadinamuosius  „sveikatinimo teiginius“ savo gaminiams „Actimel“ ir „Activia“. Atsakymas paprastas – taip, gali, nes jie pagrįsti moksliniais tyrimais ir atitinka galiojančius Europos Sąjungos įstatymus. Pagal dabar galiojančius ES teisės aktus, „Danone“ šiuos teiginius gali toliau vartoti ir pereinamuoju laikotarpiu, kol Europos maisto saugos tarnyba (European Food Safety Authority (EFSA)) vertina sveikatinimo teiginių pagrįstumą. Planuojama, kad patvirtintas sveikatinimo teiginių sąrašas bus paskelbtas 2010 metų sausio pabaigos, bet EFSA turi teisę pratęsti šį terminą.

„Danone“ ne atšaukė savo produktų „Activia“ ir „Actimel“ sveikatinimo teiginius, kaip buvo teigiama žiniasklaidoje, o tik atsiėmė tris Europos maisto saugos tarnybai pateiktas paraiškas joms papildyti, sakė L.Muizniece

2009 metų balandžio 20 d. Lietuvos Respublikos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) savo svetainėje išspausdino pranešimą, kad „Danone“ įmonių grupė atšaukė sveikatinimo teiginius, susijusius su „Actimel“ ir „Activia“. Ši istorija buvo plačiai aprašyta Lietuvos žiniasklaidoje, jos atgarsiai pastebimi iki šiol. Nors visa ši istorija turėjo baigtis po to, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo interneto svetainėje 2009 06 04 paskelbtame pranešime patvirtino:  „VMVT informuoja, kad netaiko ir netaikys jokių apribojimų prekybininkams ir įmonėms, tarp jų ir prancūzų bendrovei  „Danone“, dėl sveikatinimo teiginių vartojimo iki 2010 metų sausio 31 d., kol EFSA pateiks patvirtintus tokių teiginių vartojimo reikalavimus“. 

Bendrovės „Danone“ Baltijos regiono sveikatos rinkodaros specialistė Laura Muizniece dar kartą pabrėžė, kad „Danone“ ne atšaukė savo produktų „Activia“ ir „Actimel“ sveikatinimo teiginius, kaip buvo teigiama žiniasklaidoje, o tik atsiėmė tris Europos maisto saugos tarnybai pateiktas paraiškas joms papildyti. Pasak L. Muzniece,  šis paraiškų atsiėmimas nereiškia, kad abejojama mokslinių tyrimų, susijusių su paraiškomis, pagrįstumu. „Danone“, papildžiusi paraiškas reikiama informacija (statistiniai tyrimų duomenys, naudotų metodų aprašymai) iš naujo pateiks jas EFSA. Tai daroma ir atsižvelgiant į  2009 m. birželio 15 d. EFSA surengtą pasitarimą, kuriame buvo pateikta papildomų reikalavimų ir rekomendacijų, kaip pateikti naujas paraiškas produktų sveikatinimo teiginiams įteisinti. Paraiškas pakoreguoti  atsiėmė dar kelios bendrovės, tarp jų – ir „Valio“, „Nestle“.

Kitose Europos šalyse informacija apie paraiškų atsiėmimą taip ir buvo suprasta, diskusijų nesukėlė „Danone“ produktų sveikatingumą primenanti reklama. Tik Lietuvoje teiginys „atsiėmė paraiškas dėl sveikatinimo teiginių“ buvo išverstas „atšaukė sveikatinimo teiginius“.

„Danone“ yra visiškai tikra dėl savo gaminių veiksmingumo, kurį, kaip minėta, įrodo  daugelis mokslinių tyrimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min