Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min TV žiūrovai prašomi pasirašyti elektronines sutartis

15minTV
15minTV
Šaltinis: 15min
0
A A

UAB „15 minučių“ suteikė erdvę UAB „B2B Group“ retransliuoti 12 nacionalinį televizijos programų Lietuvos teritorijoje. „UAB B2B Group“ retransliaciją vykdo pagal Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) š.m. gegužės 26 d. išduotą licenciją retransliuoti programas laidiniais plačiajuosčio ryšio (IPTV) tinklais.

VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, UAB „Tele-3“ ir UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK) prašydami skubiai nutraukti jų programų retransliavimą interneto portale www.15min.lt, neva UAB „B2B Group“ pažeidė licencijos 10 punktą: „Licencijos turėtojas turi teisę retransliuoti tik Komisijai pateiktame sąraše nurodytas televizijos ir radijo programas ir tik įstatymų nustatyta tvarka įsigijęs teises į šių programų retransliavimą“.

Liepos 14 d. LRTK posėdyje buvo nuspręsta UAB „B2B Group” skirti už tai įspėjimą. UAB „B2B Group“ apskundė šį LRTK sprendimą teismui, nes LR teisės aktai nustato įpareigojimą visiems licenciją turintiems retransliuotojams retransliuoti visas nacionalinio masto nekoduotas televizijos programas, nemokant atlyginimo transliuotojams. Tokiu įpareigojimu siekiama užtikrinti kuo didesnį lietuviškų kanalų prieinamumą visuomenei, todėl tai įpareigoja nacionalinių programų transliuotojus leisti retransliuoti visas privalomas programas be atskiro teisių įsigijimo.

Liepos 27 d. UAB „Tele-3“ Vilniaus m. I-am apygardos teismui pateikė ieškinį dėl žalos atlyginimo iš UAB „15 minučių“ ir UAB „B2B Group“ bei uždrausti TV3 ir TV3 programų retransliavimą. Teismas ieškinį patenkino iš dalies – tik prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių – turto arešto taikymo, bet neuždraudė retransliuoti programų.

Rugpjūčio 5 d. UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ Vilniaus I-am apylinkės teismui pateikė ieškinį dėl UAB „15 minučių“ ir UAB „B2B Group“ autorinių ir gretutinių teisių pažeidimo, taip pat reikalaudama nutraukti televizijos programų LNK , TV1, „Info TV“, ir „Liuks!“ retransliaciją. Teismas patenkino UAB „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ prašymą. 15min.lt nutraukė šių programų retransliacijas.

Siekdama toliau užtikrinti 15min.tv žiūrovų teisę į kuo didesnį lietuviškų televizijos kanalų prieinamumą, 15min perėjo prie retransliavimo modelio naudojant sąlyginę prieigą ir visi, norintieji žiūrėti retransliacijas, prašomi pasirašyti standartinę kabelinės televizijos paslaugų teikimo elektroninę sutartį.

Komentarai
Temos TV, Internetas, 15min
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min