TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl TV retransliacijų internete sutrikdymo „B2B Group“ svarsto galimybę kreiptis į teismą

15minTV
15minTV
Šaltinis: 15min
0
A A

„B2B Group“ Lietuvos rinkai pasiūlyta technologinė naujovė – galimybė nemokamai žiūrėti internete lietuviškų TV kanalų programas, iš principo tik perkėlė į kompiuterio ekraną jau esamą galimybę nemokamai žiūrėti šiuos kanalus.

Televizijos transliacijas kompiuterio ekrane siūlo ir kai kurie interneto tiekėjai. Pavyzdžiui, „Skynet“ savo šviesolaidinio tinklo naudotojams siūlo nemokamą paslaugą „Penki TV WEB“. Kaip skelbia bendrovė, šia paslauga gali naudotis visi, prisijungę prie šviesolaidinio interneto tinklo „Skynet“, turinčio jau daugiau kaip 130 tūkst. naudotojų. Šiuo metu „Penki TV WEB“ galima žiūrėti tiesiogines 10-ies kanalų retransliacijas. Grupinės transliacijos protokolai diegiami ir Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterių tinkle „Litnet“, jungiančiame šalies mokymo, mokslo ir tyrimų institucijas. Jau pradėtos bandomosios televizijos laidų transliacijos šiuo tinklu.

Pagal LR įstatymus, gavus licenciją retransliuoti 12 nacionalinių TV programų, tai daryti būtina. Todėl bendrovė „B2B Group”, kuri yra gavusi tokią licenciją ir retransliuoja per suteiktą interneto platformą 15min.tv lietuviškus kanalus, nepažeidžia įstatymų.

Be to, pagal galiojančio LR Visuomenės informavimo įstatymo 33 straipsnį, už privalomas retransliacijas retransliuotojai televizijoms nemoka. Nė vienas retransliuotojas, šiuo metu retransliuojantis lietuviškus kanalus Lietuvoje, neturi jokių specialių leidimų, sutikimų ar sutarčių su televizijomis atskirai. Teisę retransliuoti lietuviškų televizijų programas suteikia tik Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija LATGA-A. Tokiomis sąlygomis veikia visos kabelinės televizijos.

Todėl televizijų priekaištai, kad su jomis nebuvo tartasi dėl programų retransliacijos 15min.tv platformoje, suteiktoje bendrovei „B2B Group“, kuri teisę retransliuoti gavo iš LATGA-A – nepagrįsti. Ypač nesuprantamas nacionalinio transliuotojo reikalavimas nutraukti jo TV programų retransliacijas, žinant, kad jų prieinamumas mokesčių mokėtojams, iš kurių pinigų yra išlaikoma LRT, turi būti kiek įmanoma didesnis.

Daugelyje šalių nacionaliniai transliuotojai yra prieinami per IPTV vartotojams, tarkime, BBC Jungtinėje Karalystėje, taip pat IPTV retransliuotojas veikia Lenkijoje http://www.pliptv.com/. Lenkai su savo nacionaliniu transliuotoju neturėjo jokių ginčų, nes abi pusės supranta, jog būtina kuo platesnė visuomeninio kanalo programos sklaida šalyje.

Esamas teisinis reguliavimas buvo nepalankus komerciniams transliuotojams, todėl jų iniciatyva Seime 2010 m. rugsėjo 30 d. buvo priimtos įstatymo pataisos, pagal kurias nuo 2011 m. liepos 1 d. Lietuvos jurisdikcijai priklausantys televizijos programų retransliuotojai privalės retransliuoti tik visas nekoduotas Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) programas. Priėmus šias pataisas, komerciniai transliuotojai turės galimybę papildomai užsidirbti iš visų kabelinių retransliuotojų Lietuvoje.

Kol Visuomenės informavimo pataisos negalioja, teismo sprendimu nutraukus kai kurių programų retransliacijas 15min.tv platformoje, patiriama išlaidų, dėl kurių kompensacijos „B2B Group“ svarsto galimybę kreiptis į teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 TV Internetas 15min

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min