Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interneto domenų registravimo pagrindai

Internetas
Organizatorių nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Su draugais norime pradėti savo verslą. Radome mums tinkantį domeną X.lt, tačiau jis jau yra įregistruotas kito asmens vardu. Todėl norime jį nusipirkti ir naudoti savo verslui. Reikia įvertinti visas įmanomas rizikas. Ką turėtume tokiu atveju žinoti, patikrinti ar panašiai?

Šiuo atveju ypač yra svarbu, ar Jūsų įsigyjamas domenas (tiksliau – teisės į domeno vardą) nepažeis kitų asmenų turimų ankstesnių teisių į kitus intelektinės nuosavybės objektus, pvz., prekių ženklus, įmonių pavadinimus ir pan., domeno įsigijimo tikslai bei kitos aplinkybės.

Lietuvos teisėje nėra teisės normų, kurios tiesiogiai reguliuotų domeno .lt teisinę apsaugą, todėl teismai praktikoje neretai pagal analogiją taiko 2004-04-28 EB Reglamentą 874/2004, nustatantį .eu Aukščiausio lygio domeno įdiegimo ir funkcijų viešosios tvarkos taisykles bei registracijai taikytinus principus (žr., pvz., Lietuvos apeliacinio teismo 2010-04-30 d. nutartį c.b. Nr. 2A-380/2010, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2009-04-22 d. nutartį c.b. Nr. 3K-3-272/2010, Vilniaus apygardos teismo 2008 m. spalio 1 d. sprendimą c.b. Nr. 2-1061-623/08).

Šio Reglamento 21 str. numato, kad registruotas domeno vardas gali būti panaikintas atitinkama teismine ar neteismine tvarka, kai tas vardas yra toks pat ar klaidinančiai panašus į vardą, į kurį kitam asmeniui pripažįstama ankstesnė teisė, ir kai jis: a) jo savininko buvo užregistruotas pastarajam neturint į tą vardą teisių ar teisėtų interesų; arba 2) buvo užregistruotas nesąžiningai.

Teisėtas interesas, remiantis minėta teismų praktika, gali būti suprantamas įvairiai, ir kaip asmens registracijos metu turėtas panašus ar tapatus prekių ženklas, jo paties pavadinimas, ilgalaikis domeno naudojimas ir pan. Nesąžiningumas gali būti nustatytas tada, kai, pvz., domenas registruojamas ar įsigyjamas siekiant jį pelningai perparduoti arba siekiant klaidinamo panašumo į žinomą kitą domeną, prekių ženklą, įmonės pavadinimą.

Taigi Jums reikėtų įvertinti visas minėtas aplinkybes, ir jeigu neturite į tą domenų vardą jokių teisių ar teisėtų interesų, domeno įsigijimas galėtų būti rizikingas. Mažų mažiausiai galite sulaukti pretenzijų dėl neteisėto domeno registravimo ir/ar naudojimo iš asmenų, turinčių ankstesnę teisę į prekių ženklus, įmonių pavadinimus, kitus domenus ir pan., kurių pavadinimai tapatūs Jūsų norimo įsigyti domeno pavadinimui ar yra į jį klaidinamai panašūs. 

Į šį klausimą atsakė advokatų kontoros „Borenius“ teisininkai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios  konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min