TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimynas su bitėmis – man ne bičiulis

Bitės ir korys.
123rf.com / Bitės ir korys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kur galėčiau kreiptis dėl kaimyno laikomų bičių nuosavoje valdoje? Aplinkui gyvena žmonės, bijome, kad bitės sugels mus, dar labiau bijome, kad bitės sugels kieme žaidžiančius mažus vaikus. Vasarą neįmanoma išeiti į lauką, nes bitės skraido spiečiais.

Gyvūnus, taip pat ir bites, Lietuvoje auginantys asmenys privalo užtikrinti, kad dėl šios jų veiklos nebus pažeistos kitų asmenų teisės bei teisėti interesai. Ši bendroji gyvūnų savininkų pareiga yra įtvirtinta Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, kurioje yra numatyta, kad gyvūnų savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei bei nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų.

Siekiant užtikrinti, kad kitų asmenų teisės ir interesai nebus pažeisti, gyvūnai turi būti laikomi tinkamomis sąlygomis, kurios taip pat neturi būti kenksmingos pačiam gyvūnui, atsižvelgiant į jo rūšies ir veislės ypatumus. Remiantis minėto įstatymo 5 straipsnio 2 dalimi, gyvūnų  laikymo gyvenamosiose vietovėse taisykles tvirtina ir jų laikymąsi prižiūri vietos savivaldybės. Todėl sprendžiant dėl bičių laikymo sąlygų tinkamumo reikėtų vadovautis atitinkamos savivaldybės patvirtintomis gyvūnų laikymo taisyklėmis.

Kaip pavyzdys galėtų būti Gyvūnų laikymo ir priežiūros Vilniaus rajone taisyklės, patvirtintos Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2007 m. kovo 23 d. sprendimu Nr. T3-73. Šiose taisyklėse yra numatyti reikalavimai bitynams būti registruotiems ir turėti bityno pasus, be to, nustatyti avilių skaičiaus, atstumo iki savininko sklypo ribos, artimiausio vandens telkinio ir vieškelio reikalavimai bei kiti įpareigojimai bitininkui. Be to, bičių savininkai turi laikytis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintų veterinarinių reikalavimų. Jeigu šių reikalavimų nėra laikomasi, bičių savininkai gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių teisės pažeidimo kodekso 110 ir kitus straipsnius.

Asmenys, kurių teises galimai pažeidžia bites ar kitokius gyvūnus laikantys asmenys, nesilaikydami gyvūnų laikymo ir priežiūros tvarkos, turėtų kreiptis į Teritorinę valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą. Šiai tarnybai vadovaujantys valstybiniai veterinarijos inspektoriai ir jų pavaduotojai gali tikrinti kaip yra laikomasi gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklių reikalavimų, įpareigoti ištaisyti šių taisyklių pažeidimus ir turi teisę skirti administracines nuobaudas.

Į šį klausimą atsakė advokatų kontoros „Borenius“ teisininkai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min