TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokia įmonės vadovo atsakomybė?

Vadovas atsakingas už savo įmonės veiksmus.
BFL nuotr. / Vadovas atsakingas už savo įmonės veiksmus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mano vadovaujama įmonė įtariama skleidusi klaidinančią reklamą. Tyrimą vykdo Konkurencijos taryba. Girdėjau, kad įmonių vadovams nesenai nustatyta asmeninė atsakomybė už konkurencijos įstatymo pažeidimus. Esu įmonės direktorius vos keletą mėnesių. Jei mano įmonei bus paskirta bauda už klaidinančią reklamą, ar ir aš būsiu už tai asmeniškai atsakingas? Jeigu taip, tai kokios sankcijos man gali būti pritaikytos?

Iš tiesų, nuo 2011 m. gegužės 3 d. įsigaliojo Konkurencijos įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta asmeninė įmonių vadovų atsakomybė už įstatymo pažeidimus. Pažymėtina, kad atsakomybė yra numatyta tik už dviejų rūšių pažeidimus – už draudžiamą susitarimą, įmonės sudarytą su konkurentu, ir už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi.

Už kitus Konkurencijos įstatymo pažeidimus, įskaitant klaidinančios reklamos skleidimą, sankcijos numatytos tik patiems ūkio subjektams (įmonėms), o jų vadovams sankcijos asmeniškai nėra taikomos. Tačiau jeigu Jūsų vadovaujama įmonė sudarys draudžiamą susitarimą su konkurentu (pvz., susitars dėl kainų padidinimo) ar jei ji dominuoja rinkoje ir atliks veiksmus, kurie bus įvertinti kaip piktnaudžiavimas (pvz., diskriminuos pirkėjus), Jūs taip pat galite būti patrauktas atsakomybėn, jeigu bus nustatyta, kad Jūs prisidėjote prie pažeidimo (pvz., pats įmonės vardu tarėtės su konkurentu dėl kainų didinimo arba žinojote, kad Jūsų darbuotojai susitarė dėl kainų padidinimo su konkurento darbuotojais, ir nesiėmėte veiksmų, užkertančių kelią tokiam pažeidimui).

Pagrindinė sankcija – teisės eiti juridinio asmens vadovo ar kolegialaus priežiūros arba valdymo organo nario pareigas atėmimas. Papildoma sankcija – iki 50 tūkstančių litų bauda. Pažymėtina, kad asmeninė vadovo atsakomybė nekils tada, kai veiksmai, už kuriuos numatyta asmeninė vadovo atsakomybė, pasibaigs iki minėtų Konkurencijos įstatymo pakeitimų įsigaliojimo. Taip pat norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad darbo santykių su įmone nutraukimas savaime nepanaikina įmonės vadovo asmeninės atsakomybės, t.y. jeigu vadovas pereina dirbti į kitą įmonę, tai nuo atsakomybės už prieš tai jo vadovautos įmonės veiksmus jis nebūtų atleistas.

Į šį klausimą atsakė advokatų kontoros „Borenius“ teisininkai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min