Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsisakė ir neatvažiavo. Ar turi mokėti nuomos mokestį?

Išnuomojant sodybą derėtų su nuomininku sudaryti sutartį.
BFL nuotr. / Išnuomojant sodybą derėtų su nuomininku sudaryti sutartį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sudariau sodybos nuomos sutartį su fiziniu asmeniu, pasirašėme patalpų perdavimo-priėmimo aktą. Bet dėl nežinomų man priežasčių nuomininkas neatvyko ir atsisako mokėti nuomos mokestį, kuris buvo numatytas nuomos sutartyje. Ar turiu galimybę laimėti bylą teisme ir atsiimti nuomos mokestį?

Jei iš sutarties sąlygų akivaizdu, kad visi nuomotojo veiksmai perleidžiant sodybą nuomininkui buvo atlikti, o priėmimo-perdavimo aktu nuomotojas tiek teisiškai, tiek faktiškai sudarė sąlygas nuomininkui realiai naudotis sodyba, t. y., nuomotojas įvykdė visas sutartimi prisiimtas pareigas, o nuomininkas nebuvo pranešęs apie sutarties nutraukimą ir nuomos atsisakymą (priešingą aplinkybę tektų įrodinėti pačiam nuomininkui), tuomet nuomininko neatvykimas ir faktinis nepasinaudojimas išsinuomota sodyba nebūtų  tinkamas pagrindas atleisti nuomininką nuo nuomos mokesčio.

Reiškiant ieškinį teisme jūsų pareiga būtų įrodyti: pirma, kad paslaugą  realiai suteikėte ir, antra, kad už ją nebuvo atsiskaityta.  Jei nuomininkas nepateiks papildomas aplinkybes patvirtinančių įrodymų, pavyzdžiui, įrodymą, jog apie sutarties atsisakymą nuomotojas buvo informuotas iš anksto, tuomet visiškai realu prisiteisti sutartyje numatytą nuomos mokestį.

Į šį klausimą atsakė advokato padėjėja Ramunė Balkauskaitė (VETO LT advokatų profesinė bendrija). Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min