Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klubo ir kelio sąnario protezavimas: STT siūlo skaidrinti tvarką

Medikas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Medikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę dėl klubo ir kelio sąnario endoprotezų įsigijimo procedūrų,

STT siūlo parengti klubo, kelio sąnarių endoprotezų, perkamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, sąrašą ir specifikacijas, nustatyti galimų sąnarių endoprotezų gamintojų (tiekėjų) sąrašą, kad kiekvieną specifikaciją atitiktų ne mažiau kaip kelių (dviejų ir daugiau) gamintojų (tiekėjų), galinčių konkuruoti, lygiaverčiai gaminiai. Taip pat STT siūlo svarstyti galimybes endoprotezų pirkimus vykdyti per Centrinę perkančiąją organizaciją.

Atlikdami analizę, STT pareigūnai pastebėjo, kad visiškai nereglamentuota, kokiu būdu ir pagal kokius vertinimo kriterijus yra atrenkami ekspertai į Sąnarių endoprotezų konkurso specifikacijos rengimo ir pasiūlymų atitikties specifikacijai vertinimo komisiją, kiek asmenų turi būti mažiausiai įtraukta, neaiškus komisijos pirmininko skyrimas.

Korupcijos prevencijos specialistų nuomone, būtina aiškiau reglamentuoti komisijos veiklos mechanizmą, apibrėžti kvalifikacijos ir reputacijos reikalavimus kandidatams į komisiją, kad nekiltų abejonių dėl jų priimamų sprendimų pagrįstumo ir nešališkumo, rašoma trečiadienį STT atstovų paviešintame pranešime.

Kitus pasiūlymus ir išsamią korupcijos rizikos analizę rasite čia.

Atsižvelgdami į problemos aktualumą, STT pareigūnai endoprotezų įsigijimo tvarką analizavo nuosekliai, sausio mėnesį atliko su sąnarių endoprotezavimu ir išlaidų sąnarių endoprotezams įsigyti kompensavimu susijusių teisės aktų antikorupcinį vertinimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min