Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sėkmę atnešė pasaka apie Lietuvą, atsidūrusią Korupcijos drakono lėkštėje

Kauno „Santaros“ gimnazijos moksleiviai
Organizatorių nuotr. / Kauno „Santaros“ gimnazijos moksleiviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausia antikorupcinių žinių konkurso „Būk sąžiningas komanda tapo Kauno „Santaros“ gimnazijos moksleiviai, sukūrę pasaką apie Lietuvą, atsidūrusią Korupcijos drakono lėkštėje.

Tai paaiškėjo antradienį Kaune vykusiame konkurso finale, kuriame susirungė dešimties Kauno mokyklų moksleiviai. Antroji vieta atiteko Kauno Žaliakalnio pagrindinei mokyklai, trečioji – Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos auklėtiniams.

Kiekvienai mokyklai atstovavo penki aktyviausi ir kūrybiškiausi 7-9 klasių mokiniai, kurie pirmiausia turėjo įveikti 3 užduotis: prisistatyti komisijai, pateikti antikorupcinį plakatą ir suvaidinti pamokančią situaciją antikorupcijos tema. Finale jų laukė dar vienas išbandymas – kūrybinė užduotis (ekspromtas). Komandos turėjo per 10 minučių parengti Respublikos Prezidento kalbą ir pakviesti tautą kovoti su korupcija. Po įtemptų komisijos svarstymų geriausia „Prezidente“ pripažinta Žaliakalnio pagrindinės mokyklos komandos kapitonė.

Organizatorių nuotr./Kauno Juozo Gruao meno vidurinės mokyklos auklėtiniai, konkurse pelnę 3 vietą
Organizatorių nuotr./Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos auklėtiniai, konkurse pelnę 3 vietą

Norą dalyvauti konkurse „Būk sąžiningas“, kuris prasidėjo 2011 metų kovo 22 dieną Kauno Vinco Kudirkos vidurinėje mokykloje, iš viso pareiškė 36 Kauno mokyklos. Pusfinalio metu komisija, susidedanti iš Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupės narių, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos ir Kauno miesto savivaldybės Antikorupcinės komisijos atstovų, atrinko 10 geriausiųjų.

Kauno Simono Daukanto, „Santaros“ gimnazijų, Žaliakalnio pagrindinės, Juozo Grušo meno, Šv. Mato, Vinco Kudirkos, Stasio Lozoraičio, „Atžalyno“, Petrašiūnų, Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinių mokyklų komandos iškovojo teisę dalyvauti finale.

Pasak komisijoje dalyvavusios STT Kauno valdybos atstovės Dainos Paštuolienės, atrinkti geriausius buvo labai sudėtinga.

„Vaikų kūrybiškumas, išradingumas, artistiškumas nustebino komisijos narius. Konkurso dalyviai suvaidino įvairiausias gyvenimiškas situacijas, pašiepiančias ne tik korumpuotus valdininkus, politikus, medikus, policininkus, bet ir save. Džiugu, nes jaunimas supranta, kad norint keisti požiūrį į šį neigiamą reiškinį, reikia keistis ir patiems“, – sakė STT atstovė.

Konkursas „Būk sąžiningas“ Kauno moksleiviams organizuojamas jau antrą kartą. Kaip teigia organizatoriai, jis – puiki galimybė formuoti mokinių vertybines nuostatas ir pilietišką poziciją dėl korupcijos. Konkursą surengė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyrius kartu su Savivaldybės Antikorupcijos komisija bei Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba.

Pirmąją vietą pelniusi moksleivių pasaka apie drakoną, vardu Korupcija

Seniai seniai, už devynių upių ir upelių, nepaprasto grožio miestelyje, gyveno atsiskyrėlis drakonas. Jis buvo vienišas, neturėjo draugų, o jų neturėjo todėl, kad nemėgo kaip kiti drakonai valgyti gražuolių, jis valgė tik tai, kas kvepėjo korupcija. Tai galėjo būti: parduotuvės pardavėjas, kuris imdavo kyšius už gardesnę ir šviežesnę duoną, gydytojas, neteisėtai prisidurdavęs prie atlyginimo už ligonių gydymą, bet labiausiai jis mėgo didelį korupcijos šešėlį turinčias valstybes. Todėl visi jį praminė Korupcija. Vietos gyventojams taip pat nepatiko žmonės kurie duodavo ir imdavo kyšius, todėl buvo nuspręsta drakono Korupcijos neiškraustyti iš miestelio.

Vieną dieną drakonas miške rinkdamas musmires, sumąstė, kad reikia Lietuvą suvalgyti, mat ši, jo manymu, buvo labiausiai korumpuota, o kuo daugiau korupcijos- tuo skaniau. Linksmas drakonas grįžo namo, užsikaitė puodą, niūniuodamas įvairias melodijas dėjo į verdantį vandenį slaptus patiekalo ingredientus ir džiaugėsi, kad galės skaniai pavalgyti. Po kelių valandų jis jau sėdėjo didelėje svetainėje, prie stalo, o priešais jį lėkštėje, padaže su sezamo sėklomis plūduriavo Lietuva. Nieko nelaukęs drakonas puolė valgyti, bet jam teko greitai išspjauti tai ką buvo įsidėjęs į burną. Tai buvo nežmoniškai aštru, sūru ir net šleikštu, nes skonis buvo visai nepanašus į korumpuotos valstybės. Džiugi drakono nuotaika greitai susimaišė su liūdesiu, nes turėjo Lietuvą grąžinti iš ten kur buvo paėmęs. Negana to, jis liko be pietų. Drakonas buvo ir anksčiau pataikęs ant tokių vietovių kur yra mažai korupcijos, bet kad nebūtų jos visai, su tuo jam dar nebuvo tekę susidurti. Jis didžiavosi Lietuva, kad joje nėra korupcijos ir to visa širdimi linkėjo kitoms valstybėms.

Nuo šio nutikimo, drakonas valgo tik gerai patikrinęs ar patiekalas yra pakankamai korumpuotas, kad netektų dar kartą nusivilti.

Įdomu, jeigu dabar mes atsidurtumėme drakono lėkštėje, ar jis mus išspjautų ar gardžiai suvalgytų?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min