Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 8d. 09:37

Pareigūnas už kyšio reikalavimą ir priėmimą trejiems metams neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Pirmadienį už reikalavimą duoti kyšį ir jo priėmimą 41 metų pasvalietis policijos pareigūnas R.B. trejiems metams neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje, konfiskuoti kyšiui naudoti pinigai – tokį sprendimą, išnagrinėjęs nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, priėmė apygardos teismas.

„Šią korupcinę nusikalstamą veiką padėjo atskleisti asmuo, kuris apie reikalavimą duoti kyšį pranešė pareigūnams. Kyšį davusiems asmenims irgi taikoma baudžiamoji atsakomybė. Šioje byloje kyšį davusiam vairuotojui taip pat buvo pareikštas įtarimas padarius nusikalstamą veiką, tačiau jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi pats pranešė apie padarytą nusikalstamą veiką“, - teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs ir griežtesnę – dvejų metų laisvės atėmimo bausmę siūlęs skirti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad bylos duomenimis, birželio 2 d. Pasvalyje Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patrulis R.B., kol kartu su juo dirbęs pareigūnas tikrino sustabdyto automobilio „Peugeot 607“ vairuotojo dokumentus, pareikalavo 600 litų kyšio už tai, kad šiam asmeniui nebūtų skirta administracinė nuobauda už tariamą pabėgimą nuo policijos pareigūnų. Pareigūnas, susitaręs su vairuotoju, per du kartus priėmė iš jo dalį reikalaujamų pinigų – 350 litų. Tą pačią dieną vairuotojas įteikė pareigūnui 200 litų, kitus pažadėjo perduoti po savaitės. Abu susitarė dėl 200 litų mažesnio kyšio. Birželio 9 d. kyšio reikalavęs pareigūnas iš to paties vairuotojo gavo pusantro šimto litų, dar 50 litų buvo pažadėta perduoti vėliau.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba  laisvės atėmimu iki penkerių metų, už didesnės negu 250 MGL vertės kyšio priėmimą – iki aštuonerių metų.

Primintina, kad pagal šių metų liepą įsigaliojusią Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. pataisą valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo už kyšio reikalavimą ir jo priėmimą jau gali būti baudžiamas tik bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų, tačiau nuteistajam R.B. bausmė paskirta pagal nusikaltimo padarymo metu galiojusio įstatymo nuostatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min