Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybės su korupcija nekovoja

L.Barišauskas (dešinėje) stebėjosi valdininkų, kurie nesiteikia net atsakyti į laiškus,atsainumu.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / L.Barišauskas (dešinėje) stebėjosi valdininkų, kurie nesiteikia net atsakyti į laiškus,atsainumu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalies savivaldybės kova su korupcijos apraiškomis rūpinasi paskiausiai. Tai konstatavo Seimo narių grupės „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ nariai, pirmadienį Klaipėdoje surengę konferenciją „Korupcijos rizikos valdymas savivaldybėse“.

Renginys skirtas gruodžio 9 d. minimai Tarptautinei antikorupcijos dienai.
Konferencijoje dalyvavo atstovai iš 12 savivaldybių, tačiau nė viena iš jų prieš renginį nepateikė jokių pasiūlymų. „Vadinasi teisinė bazė yra tokia, kokios ir reikia, trūksta tik valios ir noro ją įgyvendinti“, – teigė Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos viršininkas Leonas Barišauskas. Valdininkai, jo teigimu, neretai nesiteikia net atsakyti į elektroniniu paštu siųstus laiškus. Daugiausiai problemų kyla bendraujant su Pagėgių ir Palangos savivaldybėmis.

2002 m. Vyriausybė patvirtino korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarką, tačiau daugelis savivaldybių į tai žvelgia pro pirštus. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas padėtį Vilniaus rajono savivaldybėje pavadino skandalinga. Čia korupcijos rizika nebuvo analizuojama beveik dešimtmetį. Ši savivaldybė nuo 2002 m. netaikė jokių korupcijos prevencijos priemonių.

„Savivaldybės įgyvendina priemones pasirinktinai, apeidamos pačias efektyviausias. Dažniausiai apsiribojama formaliais atsakymais raštu, o susirašinėjimas tęsiasi mėnesius“, – tikino A.Anušauskas.

Seimo narių grupės pirmininkė Agnė Bilotaitė atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurių savivaldybių korupcijos prevencijos ir kontrolės komisijoms vadovauja valdančiųjų frakcijų atstovai, nors įprasta šį postą atiduoti opozicijai. Artimiausias pavyzdys – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Korupcijos prevencijos ir kontrolės komisijos pirmininkas Algirdas Grublys, kuris priklauso valdančiajai Liberalų sąjūdžio frakcijai. 

„Įstatyme nėra įtvirtinta, kad antikorupcijos komisijos pirmininko pozicija turi priklausyti opozicijai, todėl susidaro situacijos kai saviškiai  kontroliuoja saviškius, o taip neturėtų būti“, – akcentavo A.Bilotaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min