Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 29d. 20:14

STT 48 valandoms sulaikė įtakingo Seimo nario Vito Matuzo žmoną Danutę

Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
matuzas.lt nuotr. / Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė

Seimo nario žmoną tardo prokurorai, rašo panskliautas.lt. Dar vienas korupcijos skandalas Panevėžyje gali virsti vienu didžiausių.

Antradienį po darbo valandų buvo apklausiama ir įtakingo Seimo nario, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotojo Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė.

Vakare paaiškėjo, kad D.Matuzienė yra įtariamoji, jai pareikšti įtarimai, tačiau prokurorai neatskleidžia, pagal kokį Baudžiamojo kodekso straipsnį. Prokurorai nusprendė ją sulaikyti 48 valandoms.

Manoma, kad rimtų įtarimų ir faktų priremta D.Matuzienė nenorėjo duoti nuoširdžių parodymų, todėl, siekiant, kad nebūtų paveikti kiti su šia byla susiję asmenys, prokurorai ir nutarė ją sulaikyti. 

D.Matuzienė turėjo savo verslą ir vadovavo bendrovei „Distewas“. Prokurorų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tiriamoje byloje minima vieną konkursą prieš metus laimėjusi Žilvičių kooperacinė bendrovė ir jos akcininkė UAB „Platina Group“. Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybės įmonėje „Panevėžio energija“ vykdant viešuosius pirkimus, susijusius su šilumos energijos gamyba, buvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi – neteisėtais veiksmais sudarytos išskirtinės sąlygos vienai įmonei laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

LTV „Panoramos“ duomenimis, Žilvičių kooperatinė bendrovė bei jos akcininkė „Platina Group“ registruota Kėdainių rajone, Kunionių kaime. Jos direktorė yra Seimo nario V.Matuzo žmona D.Matuzienė.

15min.lt jau rašė apie tai, kad STT atliko kratas bendrovės „Panevėžio energija“ vadovaujančių darbuotojų darbo vietose ir namuose. STT antradienį pranešė, kad Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei nuosavybei.

Bendrovės „Panevėžio energija“ vadovas Vytautas Šidlauskas teismo nuo pareigų nušalintas trims mėnesiams. Bendrovėje prasidėjo didelio masto patikrinimas, paimta nemažai dokumentų.

Papildyta 20.45 val. Seimo narys V.Matuzas „Lietuvos ryto“ televizijai trumpai pakomentavo situaciją.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad mano žmona nėra susijusi su nelegalia veikla ir yra nekalta. Šiuo metu mano žmona bendradarbiauja su teisėsaugos pareigūnais ir neplanuoja slapstytis Londone, kad nereikėtų Europos paieškos orderio. Todėl, atvirai tariant, mane labai nustebino sprendimas ją sulaikyti 48 valandoms. Bet aš noriu tikėti, kad tyrimą vykdantys pareigūnai operatyviai pateiks visuomenei rezultatus“, – sakė politikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min