Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 1d. 13:54

Trakų valdininkę norėję papirkti verslininkai atsipirko lygtinėmis bausmėmis

Vilniaus apygardos teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teismas

Vilniaus apygardos teismas kaltais dėl bandymo papirkti Trakų rajono savivaldybės tarnautoją pripažino du verslininkus.

Bendrovės „Vilnista“ direktorių Juozą Baltmiškį teismas antradienį pripažino kaltu dėl valstybės tarnautojo papirkimo ir jam skyrė vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Nuteistasis dar turės sumokėti 1,3 tūkst. litų į Nukentėjusiųjų nuo nusikalstamų veikų fondą, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Kitai verslininkei - bendrovės „Daugėla“ vadovei Gaudentai Sakalauskienei - už padėjimą kyšininkauti skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui. Ji taip pat turės sumokėti 1,3 tūkst. litų į Nukentėjusiųjų nuo nusikalstamų veikų fondą.

Buvusi Trakų rajono savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus specialistė Neringa Sundžikienė, kurią verslininkai bandė papirkti, pripažino savo kaltę ir buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Vilniaus valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad Trakų rajono savivaldybės administracija 2007 metų vasarą supaprastinta tvarka paskelbė atvirą viešojo pirkimo konkursą dėl Lentvario ir Didžiulio ežerų valymo darbų pirkimo. Šiuose konkursuose dalyvavo bendrovė „Kamesta“, kurios subrangovu buvo bendrovė „Vilmista“, turėjusi atlikti dalį darbų.

„Kamestos“ atstovams pamiršus savivaldybės administracijai pateikti būtiną kokybės sertifikatą, G.Sakalauskienė už konkurso eigą atsakingos N.Sendžikienės paprašė pridėti reikalingą dokumentą. Už tai pažadėjo nelikti skolinga ir iš „Kamestos“ pareikalauti 5 proc. nuo bendrovių konkurse pasiūlytų darbų vertės dydžio kyšio.

Apie šį pokalbį verslininkė informavo subrangovo atstovą J.Baltmiškį, kuris pasiūlė sumokėti Trakų rajono savivaldybės valdininkei 5 tūkst. litų kyšį. Tačiau N.Sendžikienė su šiuo pasiūlymu nesutiko, bet nusiderėjo iki 1 proc. nuo bendrovės bei jos partnerių minėtuose konkursuose pasiūlytų darbų vertės. Tai sudarė beveik 25 tūkst. litų. Šiuos pokalbius užfiksavo STT pareigūnai. 

Anot STT pranešimo, ši byla - ne vienintelė, kurioje figūruoja šių verslininkų pavardės. Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama dar viena baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo, papirkimo ir turto prievartavimo, kurioje jie teisiami kartu su buvusiais Trakų rajono vadovais Vytautu Petkevičiumi, Leonardu Karnila ir Sauliumi Raščiausku.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min