Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešasis pirkimas – su interesų kvapeliu

Oro tarša
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Oro tarša
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Viešąjį pirkimą straipsniams ekologijos tema rašyti laimėjęs Semiotinių tyrimų centras (STC) daugiau nei 50 tūkst. Lt vertės sandorio žaibiškai atsisakė, kai ėmė aiškėti jo ryšiai su konkursą paskelbusiu Socialinių investicijų valdymo centru (SIVC). Nepaisant to, Viešųjų pirkimų tarnyboje pradėtas tyrimas.

Supaprastintas mažos vertės konkursas 500-ams straipsnių ekologine tema rašymo paslaugoms pirkti buvo paskelbtas gruodžio pabaigoje. Pirkimas, susijęs su projektu „Eko redakcija“, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis per Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrą.

Konkurse keliami reikalavimai įmonėms – visiškai minimalūs. Visgi apklausos būdu vykusiam konkursui siūlymus pateikė tik trys įmonės. Laimėtoją lėmė pasiūlyta mažiausia kaina.

Prižiūrėti šį pirkimą buvo paskirtas SIVC vykdomasis direktorius Martynas Norbutas. Šią savaitę paaiškėjo, jog geriausią pasiūlymą pateikė mažai žinomas ir net savo tinklalapio internete neturintis STC, įkurtas 2009 metais. Sutapimas ar ne, tačiau STC anksčiau vadovavo tas pats M.Norbutas.

Registrų centro duomenimis, STC vadovas pasikeitė tik 2010-ųjų pabaigoje, likus kiek daugiau nei mėnesiui iki šio konkurso. Kai kuriuose tinklalapiuose internete STC atstovu vis dar nurodomas M.Norbutas, pateikiami tie patys jo kontaktiniai duomenys, kaip ir SIVC svetainėje.

STC vadovas – be komentarų

Paaiškėjo, jog STC pateiktas siūlymas buvo vos pusantro šimto litų mažesnis, nei kito konkurso dalyvio.

„15min“ bandė išsiaiškinti, kokiomis priemonėmis STC pavyko taip tiksliai nuspėti sumą, kuri užtikrintų, jog pirkimas atiteks būtent jai. Naujasis STC vadovas Marius Šamatulskis į skambutį mobiliuoju telefonu atsiliepė tik vakar ryte ir paprašė perskambinti popiet, esą skuba į susitikimą. Vėliau jo telefonas kurį laiką buvo išjungtas, o vakarop į skambučius jis neatsiliepė.

Atvejis tiriamas

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas vakar „15min“ teigė, jog tarnyba apie šį atvejį buvo informuota dar trečiadienį, tad atliekamas tyrimas. Anot jo, skundas taip pat buvo pateiktas konkursą rengusiai organizacijai. „Mums buvo pridėta kopija. Aš nukreipiau ją į Rizikų vertinimo skyrių. Toje pretenzijoje yra nedaug informacijos, šiuo metu darbuotojai renka visą medžiagą, – teigė Ž.Plytnikas. – Jei mes matome riziką, tai mes tiriame ir vertiname. Procesas yra pajudėjęs.“

Man tik labai įdomu, kodėl toks susidomėjimas pirkimu, kuris yra neįvykęs, – sakė M.Norbutas.Anot Ž.Plytniko, skelbiant supaprastintą mažos vertės konkursą apklausos būdu perkančioji organizacija pati pasirenka, kam siųsti pasiūlymus, svarbiausia – kad tokiame konkurse dalyvautų ne mažiau kaip trys dalyviai. „Perkančioji organizacija nusistato pirkimo tvarką, vertės ribas, kokią apklausą atlikti ir pan. Tai yra kiekvienos organizacijos vidaus tvarka“, – sakė Ž.Plytnikas.

Viešąjį pirkimą organizavusio SIVC direktorius Ignas Dzemyda apie konkursą kalbėti nenorėjo, esą jį varžo konfidencialumo sutartis ir jis negalįs teikti informacijos tretiesiems asmenims. „Aš negaliu komentuoti, kadangi pirkimų procedūros nepasibaigusios. Mielai pakomentuosiu, kai pasibaigs pirkimas, kai bus pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Šiuo metu yra keli pateikti pasiūlymai, atliekamas jų vertinimas“, – teigė I.Dzemyda.

Iš konkurso pasitraukė

Kiek kalbesnis buvo SIVC vykdantysis direktorius M.Norbutas, kuris buvo atsakingas už susirašinėjimą su tiekėjais. Anot jo, už patį pirkimą yra atsakinga iš SIVC darbuotojų sudaryta komisija, kuri nagrinėja gautus pasiūlymus ir priima sprendimus, o jis šiai komisijai nepriklausė.

Jis pabrėžė, jog šis pirkimas dar yra neįvykęs, kadangi nepasirašyta sutartis su tiekėju. Maža to, geriausią pasiūlymą pateikęs STC vakar ryte pranešė, jog atsisako pateikti dokumentus ir pasirašyti sutartį, todėl viešajame pirkime nebedalyvauja. Sprendimo pasitraukti iš konkurso argumentų STC nepateikė.

„Dabar laukiame antrojo dalyvio reakcijos. Jis turi 4 darbo dienas pateikti dokumentus, patvirtinančius kvalifikaciją“, – sakė M.Norbutas. Jis patvirtino, jog iki pernai metų pabaigos buvo STC vadovas, tačiau tikino, jog šiuo metu su organizacija neturi nieko bendro.

Be to, M.Norbutas yra dirbęs Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) frakcijos atstovu spaudai. Geri ryšiai su šia partija išliko iki šiol – SIVC neseniai iš VLS išsinuomojo patalpas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min