Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešieji pirkimai – jautri tema

Žodžio laisvė – korupcijos narve
15min.lt fotomontažas / Žodžio laisvė – korupcijos narve
Šaltinis: 15min
0
A A

„15 min“ publikacija „Viešų, bet slaptų pirkimų liūnas“ sukėlė didelį atgarsį. Ji buvo parengta remiantis oficialia ir visiems prieinama informacija, kuri yra skelbiama Centriniame viešųjų pirkimų portale. Tačiau ne visos publikacijoje minimos bendrovės sutinka su šiame portale išplatintais duomenimis.

UAB „Delfi“ kreipėsi į „15min“ prašydama paneigti birželio 13 d. laikraščio „15min“ straipsnyje „Viešų, bet slaptų pirkimų liūnas“ paskelbtus tokius teiginius apie portalą „Delfi“: „Visi šio portalo laimėti konkursai buvo neskelbiami, juose įmonė gavo 4,3 mln. Lt vertės užsakymų“ ir „Visuose laimėtuose pirkimuose Delfi.lt buvo vienintelis dalyvis“.

Minėtoje publikacijoje „15min“ rėmėsi UAB „Delfi“ profiliu, kurį Centriniame viešųjų pirkimų portale sudarė Viešųjų pirkimų tarnyba. Jame nurodyta, kad visuose keturiuose nuo 2008 rugsėjo 1 dienos „Delfi“ laimėtuose pirkimuose ši įmonė buvo vienintelė dalyvė ir visi „Delfi“ laimėti pirkimai buvo neskelbiami.

Viešųjų pirkimų tarnyba, skelbdama šią informaciją, neįvertino, kad neskelbiamas derybas dėl „Aplinkosaugos ir darnaus vystymosi aktualijų internetinio portalo įdiegimo jau egzistuojančioje interneto svetainėje paslaugų įgyvendinimo pagal projektą „Grynas. (Aplinkosaugos informacijos centras internete)“ su „Delfi“ Aplinkos ministerija surengė tik po to, kai ši įmonė nugalėjo supaprastintame atvirame konkurse. Todėl teiginys, kad „Delfi“ šiame konkurse buvo vienintelis dalyvis, neatitinka tikrovės.

CVPP iliustr./delfi.lt profilis CVPP
CVPP iliustr./delfi.lt profilis CVPP


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min