Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus ir Kauno medikai apsiklijavo kabinetų duris lipdukais, kad neima kyšių

Akcijos akimirka
Evgenijos Levin nuotr. / Akcijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulinės sveikatos dienos proga gydytojai dalyvauja antikorupcinėje akcijoje „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.

Pasaulinės sveikatos dienos proga šią savaitę medicinos ir teisės studentai bei dešimties Vilniaus ir Kauno poliklinikų ir ligoninių atstovai dalyvauja akcijoje „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“. Akcijos metu gydytojai ant savo kabinetų durų klijuoja lipdukus, kurių tikslas – pasakyti sveikatos priežiūros įstaigų pacientams, kad norint atsidėkoti gydytojams papildomi mokėjimai nereikalingi.

Akcijoje dalyvauja Kauno Šilainių poliklinika, Kauno Šilainių poliklinikos psichikos sveikatos skyrius, Respublikinė Kauno ligoninė, Kauno Dainavos poliklinika, Kauno Kalniečių poliklinika, Vilniaus rajono centrinė poliklinika, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Vilniaus Antakalnio poliklinika, Respublikinė Vilniaus Universitetinė ligoninė, Vilniaus centro poliklinika.

Akcijos iniciatoriai – Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Europos studentų teisininkų asociacijos Mykolo Romerio universiteto filialas (ELSA MRU) bei „Transparency International“ Lietuvos skyrius, rašoma akcijos rengėjų ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į kyšininkavimą sveikatos priežiūros sektoriuje, šią ir ateinančią savaitę Vilniuje ir Kaune vyksta įvairūs renginiai: viešoji akcija „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“ ir viešos diskusijos apie gydytojų ir pacientų santykius. Kartu su medicinos ir teisės studentais bei šių sričių profesionalais ieškoma atsakymų, kaip surasti gydytojams ir pacientams tinkamus šios problemos sprendimus.

2011 m. „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ duomenimis, būtent sveikatos apsaugos sistemos įstaigose dažniausiai mokami kyšiai. Net 60 proc. Lietuvos gyventojų sveikatos apsaugos sektorių taip pat laiko labiausiai korumpuotu. Ši nuomonė nesikeičia jau kelerius metus.

Korupcijos sveikatos apsaugoje problema aktuali ne tik Lietuvoje. Europos sveikatos apsaugos sistemų ir politikos 2011 metų apžvalgoje „Eurohealth“ apskaičiuota, kad kiekvienais metais Europos Sąjungoje dėl sukčiavimo ir korupcijos sveikatos apsaugos sektoriuje prarandama 56 milijardai eurų, o tai reiškia, kad kasdien prarandama beveik 80 milijonų eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min