Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus rajono savivaldybėje nuolat pažeidinėjama viešųjų pirkimų tvarka

Degalinė
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Degalinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba, patikrinusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos 2009-2010 metais vykdytus viešuosius pirkimus, nustatė, kad perkančioje organizacijoje nuolat pažeidžiama viešųjų pirkimų vykdymo tvarka, yra nepakankama vidinė pirkimų vykdymo kontrolė.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime teigiama, kad iš viso buvo patikrinti 28  tarptautiniai ir supaprastinti pirkimai, iš kurių 12-oje pirkimų nustatyti esminiai Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai. Daugiausia pažeidimų buvo vykdant supaprastintus pirkimus, perkančioji organizacija nesilaikė savo supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėse nustatytos viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos. 

Tikrinimo metu nustatyta, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija neskelbdama viešojo konkurso pirko mobiliojo ryšio paslaugas. Be Tarnybos sutikimo pratęsė sutartį su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“ ir tokiu būdu pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintus skaidrumo, lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principus. Nevykdant viešojo pirkimo procedūrų, o tik pratęsiant dar 2003 metais sudarytą neterminuotą sutartį,  buvo perkamos ir fiksuotojo ryšio paslaugos.

Pagal tą pačią schemą, neskelbiant viešojo pirkimo, o tik vykdant  2004 metais sudarytą neterminuotą sutartį su bendrove „Lukoil Baltija“ , Vilniaus rajono savivaldybėje buvo perkamas ir kuras. Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad pirkimo sutarties terminas negali būti ilgesnis nei 3 metai. Be to, nuo sutarčių  sudarymo dienos situacija rinkoje smarkiai pasikeitė, tiekėjai taiko kur kas didesnes nuolaidas, nei sutartyje numatyta vos 0,02 lt/l nuolaida kurui. Todėl, nevykdydama viešojo pirkimo, perkančioji organizacija neužtikrino lygiateisės konkurencijos ir racionalaus lėšų panaudojimo.       
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min