Dabar populiaru
Publikuota: 2008 lapkričio 19d. 11:37

Ar galės Jurijus negrąžinti V.Adamkui medalio?

Jurijus Borisovas
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / Jurijus Borisovas

Teismuose toliau verda mūšiai dėl Jurijaus Borisovo medalio. Buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso rėmėjas dabartinį šalies vadovą Valdą Adamkų kaltina neteisėtai atėmus apdovanojimą. Trečiadienio rytą teismas ginčą išsprendė, sprendimas bus skelbiamas gruodžio 3 dieną.

Šįryt teismo salėje nei milijonierius J.Borisovas, nei V.Adamkus nepasirodė. Verslininko interesams atstovavo advokatas Vytautas Sirvydis, o šalies vadovą gynė prezidento patarėjas teisės klausimais Darius Vilimas.

Bylą pastumdė

15min.lt primena, kad Vilniaus 3-iajame apylinkės teisme vyksta ginčas dėl S.Dariaus ir S.Girėno medalio, kuriuo J.Borisovas už nuopelnus Lietuvos aviacijai buvo apdovanotas dar 2001 metais. Po penkerių metų apdovanojimas buvo atimtas, taip baudžiant J.Borisovą už grasinimus prezidento pareigas ėjusiam R.Paksui.Tikimės teismo sprendimo, kuriuo bus pripažinta, kad Valdas Adamkus vis tik pažeidė mano atstovaujamo asmens teises, – sakė J.Borisovo advokatas.

Medalio neatiduodantis ieškovas J.Borisovas teisme siekia, kad atėmimas būtų pripažintas nepagrįstu ir neteisėtu.

Šioje sudėtingoje byloje apylinkės teismas vylėsi sulaukti Konstitucinio Teismo (KT) pagalbos, tačiau pastarasis bylos nagrinėti nepriėmė.

Tad šiandien apylinkės teismui teko baigti nagrinėjimą pačiam.

Teismas nebetrypčioja

J.Borisovo advokatas bandė pateikti teismui dar kelis prašymus: siūlė remtis Valstybės apdovanojimų tarybos posėdžio protokolais bei prašė patikslinti ieškinį.

Tačiau teismas nutarė, kad atlikti šiuos veiksmus nėra pagrindo, todėl taupydamas laiką V.Sirvydžio prašymus atmetė.

Savo ruožtu V.Adamkaus atstovas skubino teismą baigti procesą. „Po KT išaiškinimo ši byla šiandien turi būti baigta šiame posėdyje“, – teisėjai Eglei Surgailienei aiškino D.Vilimas, nors KT šios bylos net nepriėmė nagrinėti.

Advokatas Sirvydis priminė ukmergiškės teisėjos Sabinos Petraškaitės atleidimą, kuri teismuose įrodė, kad darbo neteko nepagrįstai ir neteisėtai. Tokio paties sprendimo advokatas reikalavo ir kalbant apie J.Borisovo medalį: „Tikimės teismo sprendimo, kuriuo bus pripažinta, kad V. Adamkus vis tik pažeidė mano atstovaujamo asmens teises.“

Patarėjas D.Vilimas teisėjos istorija siūlė nesiremti: „Nėra taip, kaip bando pateikti oponentas. Tos bylos esmė ne konstitucingumas, o procesiniai pažeidimai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min