Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 vasario 5d. 13:22

Atsistatydina generalinis prokuroras A.Valantinas (atnaujinta 14.02 val.)

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Generalinis prokuroras Algimantas Valatinas penktadienį parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Kaip spaudos konferencijoje pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė, ji pasirašė dekretą dėl A.Valantino atstatydinimo teikimo Seimui.

Prezidentė atstovas spaudai Linas Balsys 15min.lt sakė, kad šalies vadovė per artimiausią Seimo posėdį pateiks A.Valantino prašymą parlamentarams. Konstitucijos 84 str. numato, kad šalies generalinį prokurorą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia valstybės vadovas.

Artimiausias Seimo posėdis būtų vykęs kovo 10-ąją, tačiau šią savaitę parlamento vadovybė nusprendė, kad turėtų vykti neeilinė parlamento sesija, ir numatė jos datą – vasario 11 dieną, trečiadienį. Sesijos metu turėtų prisiekti naujasis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

D.Grybauskaitė teigė, kad neketina pratęsti ir A.Valantino pavaduotojų kadencijų, kurios baigiasi šį pavasarį. „Manau, šis žingsnis žengtas laiku, nes susiklosčius dabartinei situacijai ir aplinkybėms prokuratūra negali ir negalės efektyviai atlikti savo funkcijų, nes problema yra tokia, kad konkrečiai Generalinės prokuratūros vadovybė tampa trukdžiu dirbti pačiai prokuratūrai“, – teigė prezidentė.

Šalies vadovė sakė, kad rasti tinkamą kandidatą, kuris užimtų generalinio prokuroro postą, bus sunku. D.Grybauskaitė teigė nemananti, kad Generalinei prokuratūrai galėtų vadovauti A.Valantino pavaduotojai. Prezidentė taip pat pareiškė neketinanti siūlyti jiems eiti savo pareigų dar vieną kadenciją.

„Dviejų pavaduotojų kadencija baigiasi gegužės 1 dieną ir aš nemanau, kad galėsiu siūlyti jiems tęsti“, – sakė prezidentė.

A.Valantinas penktadienį žurnalistams patvirtino parašęs atsistatydinimo pareiškimą.

„Toks faktas yra, argumentus pasakysiu kitą savaitę“, – tepasakė A.Valantinas.

Pastaruoju metu itin daug kritikos generalinis prokuroras sulaukė dėl vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimo.

Prieš kurį laiką A.Valantinas žiniasklaidai tvirtino, kad atsistatydintų iš pareigų, jei matytų, jog tai išeitų į naudą teisėsaugai. „Jeigu rezultatas būtų toks, kad jeigu atsistatydinu, viskas nušvinta kitomis spalvomis ir žymiai geriau, net klausimas nekiltų, iš karto šitoje vietoje manęs nebebūtų. Bet aš turiu atsakymą, kad taip nėra, taip neatsitiks“, –  sakė A.Valantinas.

A.Valantinas generaliniu prokuroru paskirtas 2005 metų lapkričio 24 dieną prezidento Valdo Adamkaus dekretu.

Teisininko išsilavinimą turintis A.Valantinas yra dirbęs Kaišiadorių, Širvintų, Jonavos rajonų prokuratūrose, vadovavęs Jonavos rajono apylinkės teismui.

1999–2000 metais jis buvo Vilniaus apygardos teismo teisėjas, nuo 1999 metų rugsėjo vadovavo Teismų departamentui prie Teisingumo ministerijos, 2000–2005 metais dirbo Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėju, buvo šio teismo pirmininkas. 2002–2005 metais – Teismų tarybos narys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min