Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 15:48

Aptartos nusikalstamumo užkardymo iniciatyvos Baltijos jūros regione

Lapkričio 8 dieną vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis dalyvavo diskusijoje „Bendradarbiavimas Baltijos jūros regione – nusikalstamumo užkardymo iniciatyvos“, kurią organizavo Vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su LR Užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Diskusijoje buvo apžvelgti Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos 15 prioritetinę sritį „Sumažinti nusikalstamumo mastą ir žalą“ įgyvendinančių projektų, už kuriuos atsakinga Lietuva, rezultatai bei aptartos papildomos priemonės, kurių dar turi būti imtasi, kad būtų tinkamai įgyvendinti minėtos strategijos tikslai.

„Dauguma Baltijos jūros regiono valstybių turi bendrų specifinių problemų, pavyzdžiui, prekyba sintetiniais narkotikais, pinigų plovimas ar prekyba žmonėmis. Dalyvavimas įgyvendinant Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategiją ir tiesiogiai koordinuojant bei vykdant prioritetinius projektus yra dar viena galimybė identifikuoti naujas regiono grėsmes, taip pat stiprinti atsakingų institucijų bendradarbiavimą“, – sakė ministras R.Palaitis.

Diskusijoje taip pat dalyvavo vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento prie vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, Lietuvos respublikos užsienio reikalų bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos viršininkas Edmundas Jankūnas, skaitęs pranešimą apie prioritetinio projekto „Baltijos jūros regiono strategijos kovos su organizuotu nusikalstamumu srityje įgyvendinimas 2010–2014 m.“ įgyvendinimą, supažindino su svarbiausiais uždaviniais, taip pat pateikė informaciją apie jau įvykusias ir planuojamas iniciatyvas, kuriomis siekiama efektyviau kovoti su organizuotu nusikalstamumu.

VRM Viešojo saugumo politikos departamento Visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus patarėja Reda Sirgedienė pristatė planuojamą vykdyti projektą, kuris bus orientuotas į prekybos žmonėmis priverstiniam darbui prevenciją. Projektu siekiama rasti atsakymus į klausimus, kokie faktoriai didina riziką būti parduotiems priverstiniam darbui, kokie prevenciniai veiksmai eliminuotų šiuos faktorius, kokie atsakingų institucijų ir organizacijų veiksmai užkardytų tokią nusikalstamą veiką. Projekto įgyvendinime dalyvaus ir Suomija, Švedija, Estija, Danija, Islandija, Latvija, Norvegija bei Vokietija.

2009 m. patvirtinta Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategija siekiama pateikti koordinuotą sisteminį atsaką į pagrindines regiono problemas ir pasiūlyti konkrečius šių problemų sprendimus. Keturiais Strategijos „kertiniais akmenimis“ siekiama Europos regioną padaryti ekologiškai tvarų, klestintį, prieinamą ir patrauklų, tokį, kuriame užtikrinama sauga ir saugumas.

Lietuva drauge su Suomija yra atsakinga už Strategijos 15 prioritetinę sritį „Sumažinti nusikalstamumo mastą ir žalą“, kurią įgyvendinti Lietuvai numatyti du projektai: „Baltijos jūros regiono strategijos kovos su organizuotu nusikalstamumu srityje įgyvendinimas 2010–2014 m.“ bei „Imtis prekybos žmonėmis prevencijos priemonių“.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min