Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos jūros regiono ir Japonijos kino menininkai rado bendrą kalbą

Kino juosta
4.bp.blogspot.com nuotr. / Kino juosta
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 11-13 dienomis tarptautinio kino festivalio „Scanorama“ metu vyko Baltijos jūros regiono ir Japonijos bendros gamybos forumas. Forume Europos ir Japonijos kino kūrėjai skaitė ir klausėsi paskaitų, tarpkultūrinių ryšių ieškojo kūrybinėse dirbtuvėse. Dirbtuvių metu pristatyti projektai varžėsi dėl tarptautinių partnerių įgyvendinimui.

Kaip rašo dienraštis „Vilniaus diena“, Vokietijos ir Japonijos atstovai forume susitarė dėl filmo apie atominės elektrinės avariją Japonijoje kūrimo. Filmą kurs garsi vokiečių prodiuserė Dagmar Jacobsen, Berlyno laisvojo universiteto profesorius dr. Hiroomi Fukuzawa ir Japonijos nacionalinės televizijos prodiuseris Takahiro Hamano.

Kartu su kino profesionalais Baltijos jūros regiono ir Japonijos bendros gamybos forume savo idėjas pristatė ir jaunieji kino profesionalai. Forumo tikslas – atskleisti Baltijos jūros šalių ir Japonijos partnerystės bei bendros kino gamybos galimybes. Forume savo projektus pristatė dešimt talentų iš Europos (po du iš Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos) ir tiek pat jaunųjų Japonijos kinematografininkų.

Forumą papildė speciali jam skirta kino programa. Europos šalių kino forumo „Scanorama“ repertuare lapkričio 10–13 dienomis buvo rodomi ryškiausi Baltijos jūros regiono filmai ir įdomiausi darbai iš Japonijos. Šis forumas buvo pirmas tokio pobūdžio ir dydžio projektas Baltijos jūros regiono šalyse. Forumo iniciatoriai ir organizatoriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Europos šalių kino forumas „Scanorama” – šiam renginiui ruošėsi dvejus metus.

Bendros gamybos forumas buvo vykdomas pagal Baltijos jūros regiono strategijos rėmuose veikiantį projektą „BaltMetPromo projektas – Baltijos jūros regiono vertės kūrimas, pritraukiant turistus, talentus ir investuotojus“, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (Europos regioninės plėtros fondas).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min