Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES Regioninės politikos komisaras: naujas požiūris į makroregioną tikrai veikia

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiuo metu Gdanske, Lenkijoje, aukščiausio lygio „Baltijos plėtros forume“ aptariamos Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos pasiekimai ir šio regiono ateities perspektyvos.

„Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategija (BJRS) yra eksperimentas, kurį stebintieji mato, kad naujas požiūris į makroregioną tikrai veikia“, – sveikindamas „Baltijos plėtros forumo“ dalyvius sakė Europos Sąjungos (ES) Regioninės politikos komisaras Johannesas Hahnas.

Forumo dalyviams pirmą kartą pristatyta BJRS įgyvendinimo ataskaita „Konkurencingas regionas susiduria su trapia pasaulio ekonomika“, o komisaras pasidžiaugė, kad daugelis strategijoje numatytų projektų yra įgyvendinama ir įkvepia naują gyvenimą jau vykdomiems: „mes jau skinamės daugelį laimėjimų“, – sakė J. Hahnas.

Tarp pasiekimų ir naujų pridėtinę vertę BJRS kuriančių projektų J.Hahnas paminėjo iniciatyvą „BalticDEAL“, kuria ūkininkų asociacijos vykdo darbus, mažinčius dumblių žydėjimą ir stabdančius eutrofikacijos procesą vandenyse. „Šis unikalus projektas nutiesia tiltus tarp aplinkosaugos ir žemės ūkio poreikių ir yra susijęs su kitais projektais, siekiančiais užtikrinti platesnį ūkio sektorių bendradarbiavimą“, –  teigė J. Hahnas ir pridūrė, kad BJRS tikslų įgyvendinimui būtina įtraukti kiekvieną šalį, neišskiriant ir Europos Sąjungai nepriklausančių valstybių.

Kartu komisaras J. Hahnas atkreipė dėmesį į pagrindinius iššūkius, kurie turėtų būti įveikti, siekiant užtikrinti Baltijos jūros regiono strategijos tikslų įgyvendinimą ir projektų tęstinumą.

„Strategija reikalauja keisti mąstyseną taip, kad nacionaliniu lygiu aktualūs projektai būtų suvokiami kaip svarbūs visam regionui. Strategiją lydės sėkmė tik tuo atveju, jeigu veiksmų planas regione bus suderintas su turimais finansiniais šaltiniais. Antrasis uždavinys yra užsitikrinti, kad būtų tinkamas kompetentingas personalas, reikalingas strategijos įgyvendinimui. Mes žinome, kad viešojo administravimo ištekliai šiuo metu patiria intensyvų spaudimą, bet, svarbu, kad būtų pakankamai darbuotojų ne tik siekiant užbaigti projektus, bet ir koordinuojant bei bendradarbiaujant su partneriais“, – tikino J. Hahnas.

Pasak Europos komisaro, BJRS yra įrankis, kad regionas taptų geresne vieta dirbti ir gyventi. 2009 metais Europos komisijos patvirtintai Baltijos jūros regiono strategijai priklauso 8 Europos Sąjungos šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija, Vokietija ir Lenkija.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje.

baltijos regione
 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min