15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuva rūpinasi Baltijos jūros regiono sveikata

Jau greitai sukaks du metai, kai 2009-ais Europos sąjungos vadovai, atsižvelgdami į strateginę Baltijos jūros svarbą, nutarė pradėti neturinčią precedento strategiją šiam regionui vystyti. Vienas kertinių šios Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (BJRS) tikslų – siekis regioną paversti klestinčiu ir užimančiu lyderio pozicijas sveikatos regionu pasaulyje.
Lazeris
Lazeris / „Scanpix“ nuotr.

 Šis strateginis Europos sąjungos tikslas yra glaudžiai susijęs su jau dešimtmetį veikiančios sveikatos ir gamtos mokslų atstovų asociacijos „ScanBalt“ tikslais. „ScanBalt“, kurios valdyme drauge su Vokietija dalyvauja ir Lietuva, Europos sąjungoje yra pripažintas pavyzdiniu ir sektinu strategijos įgyvendinimo modeliu. Į šią pelno nesiekiančią asociaciją, Šiaurės ir Baltijos jūrų šalių regiono medicinos ir gamtos mokslų bendruomenė susibūrė dar 2001 metais.Rugsėjo pabaigoje Vokietijoje Heringsdorfe vykusiame jubiliejiniame „ScanBalt“ forume buvo iškilmingai paminėtas asociacijos veiklos dešimtmetis. Čia akcentuota, kad asociacijos „ScanBalt“ administruojamas vienas kertinių BJRS projektų – „Sveikatos regionas“ (Scanbalt Health Region Flagship) yra pavyzdinis ir sektinas Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimo modelis.

Forume pranešimą apie projekto „Sveikatos regionas“ įgyvendinimo eigą skaitė Lietuvos atstovas, biotechnologijos profesorius Leonas Grinius. Jis pažymėjo, kad šio projekto tikslas – skėčio principu telkti mokslo ir verslo institucijas, koordinuoti jų veiklą, plėtojant tarpregioninį bendradarbiavimą ir siekiant BJRS tikslų įgyvendinimo. Projektas siekia įtraukti vietines iniciatyvas, tokias, kaip mokslo ir technikos slėniai, į „Sveikatos Regiono„ kūrimą bei skatinti smulkų ir vidutinį verslą „Sveikatos Ekonomikos“ srityje.

Projektui „Sveikatos regionas“ vadovauja Lietuva kartu su Vokietija. Vilniaus Universiteto Biotechnologijos institutas, kartu su Lietuvos biotechnologų asociacija, atstovauja Lietuvai, o Vokietijai atstovauja verslo inkubatorius „BioCon Valley“, spalio pabaigoje Baltijos vystymo forume Gdanske apdovanotas už inovatyvumą.

Kartu su Lietuva ir Vokietija, projekto „Sveikatos regionas“ veikloje dalyvauja Baltijos jūros regionui priklausančios Danija, Suomija, Švedija, Latvija, Estija ir Lenkija, bei kelios nuo Baltijos jūros nutolusios šalys, Islandija bei Norvegija.

Pasak Lietuvos atstovo biotechnologijos profesoriaus Leono Griniaus, šiemet mūsų šalies mokslininkai projekto „Sveikatos regionas“ organizuotam idėjų konkursui pristatė pasiūlymą dėl lazerių panaudojimo diagnostikoje. Nors tąkart lietuvaičių idėja konkurso prizų nelaimėjo, L. Griniaus įsitikinimu, Lietuvos mokslininkai parengė solidžią paraišką ir turi galimybių patobulinti savo pasiūlymus ir efektyviau pritaikyti inovacijas.

„Mes galime išmokti ir išmokstame, kaip įsijungti į Europos struktūras, suprasti Europos struktūrų kalbą. Bet svarbiausias dalykas, kad mes surandame partnerius, nes šiais laikais, vienas – ne karys. Skandinavijos – Baltijos regiono rėmuose dažnai naudojame tokią alegoriją, kad plaukia didelė žuvis, tarkime – Azija ar JAV – ir plaukia žuvyčių spiečius, kuris gali būti didesnis net už tą žuvį“ – sako L. Grinius.

Profesorius akcentuoja, kad Baltijos jūros strategijos įgyvendinime Lietuva užima tvirtas pozicijas ir aktyviai prisideda įgyvendinant jai pavestus prioritetinių sričių projektus. Pasak L. Griniaus, drauge su Vokietija vadovaudama projekto „Sveikatos regionas“ veiklai, Lietuva skatina verslo ir mokslinių tyrimų projektus, didina Lietuvos žinomumą bei siekia plėtoti regionines inovacijas ir verslo klasterius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius