TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai metu – dėmesys Baltijos jūros regionui

Vėliavos
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vėliavos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva, šiuo metu intensyviai ruošdamasi 2013 metams, kai kartu su Airija ir Graikija pirmininkaus Europos Sąjungai, žada daugiau dėmesio skirti ir Baltijos jūros regiono strategijai. Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento ambasadorės ypatingiems pavedimams Kornelijos Jurgaitienės teigimu, didesnis dėmesys strategijai gali sustiprinti regioninio bendradarbiavimo naudą visai Europos Sąjungai ir Lietuvai.

„Lietuvos pirmininkavimo metu Baltijos jūros regionas taps pavyzdžiu visai Europai. Žinoma, kiekvienas regionas turi ir savo problemų. Tai, kaip mes spęsime mūsiškes, taps pavyzdžiu kitiems. Baltijos jūros regiono didžiausia problema – tarša. Mūsų jūra mažutė ir trapi, todėl turime ja, drauge su regiono kaimynais, rūpintis. O kartu turime rūpintis tuo, kad jaustumėmės viena šeima, siekiančia bendro tikslo: susitvarkyti ir savo pavyzdžiu parodyti pasauliui, kad susitvarkyti įmanoma“, – pažymi K.Jurgaitienė.

Baltijos jūros regiono strategiją 2009 metais priėmė Europos Komisija. Strategija skirta aštuonioms aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusioms ES šalims: Lietuvai, Latvijai, Estijai, Suomijai, Švedijai, Danijai, Vokietijai ir Lenkijai. Aktyviai bendradarbiaudamos Strategijos šalys sprendžia regiono problemas ir įgyvendina strategijos tikslus, pavyzdžiui, siekia darnios aplinkos, didina regiono gerovę, prieinamumą ir patrauklumą, užtikrina saugumą.

„Stipriai „išsiplėtusi“ Europa pajuto, kad siekiant bendros naudos vėl reikia šiek tiek „pasiskaidyti“, todėl imtasi skatinti bendradarbiavimą atskiruose Europos makroregionuose. Pirmuoju tapo Baltijos jūros makroregionas, o jo pavyzdžiu šiuo metu plėtojamas Dunojaus ir planuojami kiti. Kiekvienas regionas turi savo stipriąsias puses, kurias būtina vystyti bendrai Europos Sąjungos naudai, pavyzdžiui, Baltijos jūros regionas pasižymi savo inovatyvumu“, – teigia K.Jurgaitienė.

Pirmininkavimo metu Lietuva bus atsakinga už visai bendrijai svarbius klausimus, taip pat į Europos Sąjungos dienotvarkę galės įtraukti daugiau su Lietuva susijusių klausimų. Tarp jų atsidurs ir Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimo klausimai. Europos reikalų departamento ambasadorės ypatingiems pavedimams tvirtina, kad Lietuvos pirmininkavimo ES metu bus galima dar aktyviau išsakyti idėjas ir kalbėti apie problemas, su kuriomis susiduriama regione.

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai metu bus vykdomi įvairūs projektai, vyks įvairūs tarptautiniai renginiai, Bendrijos viršūnių susitikimai. Didelis dėmesys bus skirtas ir Baltijos jūros regiono strategijai.

Lietuvos, Airijos ir Graikijos trejetas Europos Sąjungai pirmininkaus nuo 2013 metų sausio 1 d. iki 2014 metų birželio 30 d. Lietuva pirmininkavimą iš Airijos perims 2013 metų liepos 1 dieną. Šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkauja Lenkija.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje.

15min.lt nuotr./Logotipai
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min