Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiame konkurso „(Ne)atrasti Baltijos kaimynai“ nugalėtojus

Latvija, Papė
Konkurso dalyvio Andriaus Aleksandravičiaus nuotr. / Latvija, Papė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltijos jūros regionas lietuviams tampa vis labiau pažįstamas. Vasarą skelbtame nuotraukų konkurse „(Ne)atrasti Baltijos kaimynai“ dalyvavo 137 nuotraukos iš visų Baltijos jūros regiono šalių.

„15min.lt“ skaitytojai nusprendė, kad geriausiai atrastas Baltijos jūros kaimynas buvo Andriaus Aleksandravičiaus nuotraukoje iš Latvijos, Papės miestelio. Taip pat buvo išrinktos dar penkios nuotraukos nugalėtojos – už jas balsavo Latvijos, Lenkijos ir Švedijos ambasados bei Užsienio reikalų ministerijos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ES Baltijos jūros regiono strategijos kuratoriai.

Daugiausia kelionių akimirkų buvo užfiksuota Latvijoje, Suomijoje ir Švedijoje, tačiau konkurso dalyviai taip pat keliavo po Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Daniją ir ne Baltijos jūros regiono strategijoje nedalyvaujančiose Norvegijoje bei Kaliningrado srityje.

Konkurso nugalėtojais paskelbtos 6 nuotraukos, kurių autorystė priklauso keturiems konkurso dalyviams. „15min.lt“ skaitytojai geriausia nuotrauka pripažino Andriaus Aleksandravičiaus įamžintą audrą virš Papės miestelio Latvijoje. Taip pat šio autoriaus pastebėti rūke paskendę akmenys iš tos pačios vietos sužavėjo Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje atstovus.

„Mes labai dažnai keliaujame kuo toliau, ieškome šiltų kraštų, tačiau pamirštame, kad visai čia pat turime labai įvairų Baltijos jūros regioną. Baltijos jūros regione esu nedaug keliavęs, nors manau, kad pirmiausia turėtumėme apsižvalgyti būtent čia. Papės miestelis yra visai šalia, vos keliolika kilometrų už Lietuvos sienos, bet visą savaitę praleidau beveik tuščiam paplūdimyje. Norėčiau, kad šią ir kitas Baltijos jūros pakrantes už Lietuvos ribų atrastų daugiau žmonių“, – pasakoja konkurso nugalėtojas A. Aleksandravičius.

Taip pat konkurse dalyvavusių nuotraukų vertintojams didelį įspūdį padarė gausi Vytauto Butkaus nuotraukų kolekcija iš visų Baltijos jūros regiono šalių. Švedijos ir Latvijos ambasadų atstovai nugalėtojomis paskyrė dvi šio autoriaus nuotraukas. Už meilę jūrai apdovanoti du priešingi – audros ir saulėtos dienos – Baltijos jūros vaizdai.

Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento ambasadorė ypatingiems pavedimams Kornelija Jurgaitienė, kuruojanti Baltijos jūros regiono strategijos klausimus, sako, kad šios nuotraukos atskleidžia, koks įvairus yra Baltijos jūros regionas. „Akį patraukė ypatingi Manto Kairio ir Linos Pankratjevaitės atsiminimai iš Baltijos kaimynių – Švedijos ir Suomijos. Noriu padėkoti visiems dalyvavusiems nuotraukų konkurse. Keliaukite, pažinkite ir dalinkitės įspūdžiais – Baltijos jūros regionas iš tiesų labai žavus ir įvairus“, – ragina K. Jurgaitienė.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Latvijos, Lenkijos ir Švedijos ambasadų įsteigtais prizais.

Nuotraukų konkursas yra Baltijos jūros regiono strategijos pristatymo kampanijos dalis. Nuotraukų konkursą „(Ne)atrasti Baltijos kaimynai“ rengė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir „15min.lt“, įgyvendinant Baltijos jūros regiono strategijos pristatymo kampaniją. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min