Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja nauja skiltis „Baltijos regione“

Baltijos jūra.
Gino Dabašinsko nuotr. / Baltijos jūra.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ošianti jūra ir mirksintys laivų žiburiai, bangų išmestas gintaras ir šiukšlės, žydintis vanduo, Baltijos jūros regiono aktualijos – šios ir kitos Baltijos jūros aplinkos temos nuo šiol bus gvildenamos naujoje svetainės „15min.“ skiltyje „Baltijos regione“. Kviečiame domėtis, siųsti rūpimus klausimus ir savo nuomones.

„Baltijos jūra“ – naujienų portalo „15min.“, Užsienio reikalų ministerijos ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kartu rengiama skiltis. Čia skaitytojai ras įvairias Baltijos jūros aplinkosaugos naujienas, nuomones, Baltijos regiono žinias ekonomikos, politikos, susisiekimo, žvejybos, švietimo temomis.

Baltijos jūros regionas jungia devynias šalis: Lietuvą, Latviją, Estiją, Suomiją, Švediją, Daniją, Vokietiją, Lenkiją ir Rusiją. 8000 km ilgio kranto Baltijos jūros aplinkai didžiulę įtaką daro apie 100 milijonų regiono gyventojų, kurių maždaug 18 milijonų yra įsikūrę pakrančių miestuose. Jūrų laivyba Baltijos jūroje yra viena intensyviausių pasaulyje, taigi ji daro didelį poveikį unikaliai jūros ekosistemai.

2009 m. Europos Komisija priėmė Baltijos jūros regiono strategiją – gaires, kaip geriau naudoti 8 ES valstybių narių ir ES lėšas, tarpusavyje derinti su Baltijos jūra siejamus projektus: planingai saugoti aplinką, drauge tiesti energetikos tinklus, gerinti susisiekimą, kurti bendras švietimo ir kovos su nusikalstamumu programas, gerinti bendro verslo galimybes ir pristatyti visą Baltijos jūros regioną kaip perspektyvią investicijų vietą.

15min.lt nuotr./Logotipai

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min