TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonės, kurie dirba kartu, laimi

Šaltinis: 15min
0
A A

Į verslo klasterius sukoncentruotos ir bendrą veiklą vykdančios įmonės pajėgios atlaikyti globalios ekonomikos iššūkius ir didinti viso regiono konkurencingumą. Tai konstatuota lapkričio 10 dieną Ūkio ministerijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Klasterizacija – pagrindas tarptautiniam konkurencingumui“.

2008 metais Stokholme (Švedija) buvo pasirašytas Europos klasterių memorandumas, kuriame verslo klasteriai įvardyti kaip esminis Europos ekonomikos ir inovacijų variklis.  Į tarptautinę inovacijų konferenciją Vilniuje susirinkę Europos šalių ekspertai ir valdžios pareigūnaidalijos patirtimi, kaip skatinti didelių ir mažų įmonių klasterių kūrimąsi, plėtoti mokslinius tyrimus ir juos pritaikyti versle bei skatinti inovacijų diegimą.

Kūrybingos, inovatyvios ir verslios visuomenės plėtra

Lietuvos ūkio viceministras, dr. Mindaugas Petrauskas savo pranešime pabrėžė, kad naujų ir perspektyvių ūkio sričių vystymas atveria plačias galimybes verslui konkuruoti ne tk Lietuvoje, bet ir pasaulinėse rinkose.  Pasak M. Petrausko, vis didesnį pagreitį įgauna bendrovių telkimasis visuomenės sveikatinimo, švarių technologijų ir ateities energetikos bei kūrybinių industrijų plėtros srityse.

Pasak M. Petrausko, vis didesnį pagreitį įgauna bendrovių telkimasis visuomenės sveikatinimo, švarių technologijų ir ateities energetikos bei kūrybinių industrijų plėtros srityse.

„Lietuvos inovacijų strategijoje siekiama didinti šalies integraciją į globalias rinkas, ugdyti kūrybingą ir inovatyvią visuomenę, plėtojant įvairias inovacijas ir diegiant sisteminį požiūrį į jas. Iš esmės, tai siekis, kad kūrybinga visuomenė turėtų sąlygas plėtoti verslumą ir inovacijas, o šalies bendras  tikslas – skatinant klasterizacijąsiekti didesnio šalies konkurencingumo“, – savo pranešime akcentavo dr. M. Petrauskas.

Sėkmė tradicinėse ir aukštųjų technologijų srityse

Jis pateikė pavyzdžių, jog Lietuvos potencialas klasterizacijai glūdi tiek aukštųjų technologijų, tiek tradicinėse ūkio srityse. Pasak pranešėjo, mašinų ir prietaisų gamybos, medienos apdirbimo bei baldų, chemijos, tekstilės ir aprangos, o kartu ir maisto bei gėrimų pramonės įmonės telkiasi bendrai veiklai ir yra pajėgios pasiūlyti rinkai daugiau konkurencingų produktų.

Be to, pasak dr. M. Petrausko, informacinių ir ryšių technologijų, lazerių ir jų komponentų, elektroninės bei optinės įrangos gamybos ir biotechnologijų įmonės bendradarbiauja su partneriais užsienyje ir sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose projektuose.

Konkurencingas Baltijos jūros regionas

„Sėkmingu pavyzdžiu drąsiai galime laikyti Baltijos jūros regiono strategijos  „BSR Stars“ programąkurios veikloje, kartu su 10 Baltijos jūros regiono šalių dalyvauja ir Lietuvos Ūkio ministerija. „BSR Stars“ programa apima tris pagrindines sritis: mažų ir vidutinių įmonių tinklų bei tarptautinių klasterių,taip pat  mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtrą“, – sako dr. M. Petrauskas.

Konferencijos dalyviai sutarė, kad konkurencingumo didinimui šalys turėtų daugiau dėmesio skirti palankios klasterių kūrimuisi ekosistemos formavimui,  kūrybiškumo ir verslumo skatinimui, taip pat rūpintis finansine parama klasterių veiklai ir skatinti juos integruotis į tarptautinius tinklus.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.

Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje

baltijos regione
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min