TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Brazausko mirtis keičia Seimo darbo grafiką

Seime pagerbiamas A.Brazausko atminimas.
G.Cibulskio/15min.lt nuotr. / A.Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmojo atkurtos Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko palydėjimo iškilmės koreguoja parlamento darbo planus, kuriame šią savaitę planuojama priimti svarbius socialinės rūpybos sistemos pertvarkymo įstatymus.

Parlamento plenariniai posėdžiai buvo numatyti antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį. Tačiau pirmadienį Seimo valdyba perdėliojo tvarkaraštį. Antradienį ryte rengiamas iškilmingas posėdis mirusiam A.Brazauskui atminti. „Tai bus susikaupimo pusvalandis velioniui atminti“, – pirmadienį po Seimo valdybos posėdžio sakė parlamento pirmininkė Irena Degutienė.

Įžanginį žodį posėdyje tars Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Vėliau  numatomos ,A.Brazausko partijos bičiulio Komunistų, Lietuvos demokratinėje darbo ir socialdemokratų partijose Česlovo Juršėno bei premjero Andriaus Kubiliaus kalbos.

„Č.Juršėnas kalbės kaip bendražygis, A.Kubilius – kaip premjeras“, – minėjo I.Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

Tai bus susikaupimo pusvalandis velioniui atminti.Į posėdį, kuris vyks plenarinių posėdžių salėje, kviečiami Seimo nariai, Nepriklausomybės atkūrimo Akto signatarai, pirmosios Vyriausybės atstovai, buvę premjerai ir Seimo vadovai, prezidentė Dalia Grybauskaitė bei kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, velionio giminės.

Po iškilmingo posėdžio Seimo frakcijos vyks į prezidentūrą, kur velionis yra pašarvotas. Popiet numatomas vakarinis parlamento posėdis, kuriame turėtų būti svarstomos svarbios socialinės rūpybos įstatymų pataisos. Parlamentas Vyriausybės siūlymu šiuo metu svarsto galimybę pratęsti pensinį amžių vyrams ir moterims iki 65 metų, palikti dar kurį laiką galioti iki 2 proc. sumažintas „Sodros“ įmokas į privačius pensijų fondus, taip pat pakeisti motinystės (tėvystės) atostogų tvarką taip, kad į jas išėjusieji galėtų pasirinkti: arba prižiūrėti vaiką nedirbant tik metus ir gauti 100 proc. atlyginimo kompensacijas, arba dvejus metus ir pirmaisiais gauti 70 proc., antraisiais – 40 proc. algos. Taip pat ketinama kuriam laikui pratęsti iš biudžeto mokamų atlyginimų įšaldymą, atsisakyti ar palikti įšaldytas kai kurias kitas socialines išmokas.

Minėtas pataisas priimti kol kas planuojama trečiadienį. Ketvirtadienį turėjęs vykti posėdis atidėtas dėl A.Brazausko laidotuvių. Vietoj to parlamentarai į posėdžių salę rinksis penktadienį ir šeštadienį. Kadangi ketvirtadienis yra liepos 1 diena, planuojama iki liepos 3 dienos pratęsti Seimo pavasario sesiją. Pagal Konstituciją ji prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną, tačiau numatyta galimybė ją pratęsti.

Penktadienį Seime planuojama posėdžiauti visą dieną, o šeštadienį posėdis turėtų užtrukti, kol bus apsvarstyti visi suplanuoti klausimai. Dėl laiko trūkumo ir bendro sutarimo tarp koalicijos partnerių nebuvimo atsisakyta pavasario sesijoje svarstyti kai kuriuos svarbius klausimus, pavyzdžiui, Pilietybės įstatymo priėmimas nukeltas į rudenį. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min