Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 28d. 23:05

A.Brazausko „perliukai“: mintys, kurių ilgai nepamiršime

Foto naujienai: Algirdas Brazauskas: negaliu viso gyvenimo atiduoti kitiems!
zmones24.lt / Foto naujienai: Algirdas Brazauskas: negaliu viso gyvenimo atiduoti kitiems!

Kaip kadaise pastebėjo viena žurnalistė, nusišnekėti pasitaiko kiekvienam. Tačiau prezidentas Algirdas Brazauskas savo linksmomis, nuoširdžiomis, o kartais ir piktokomis replikomis ne kartą suglumino ne tik politinius priešininkus, bet ir bendražygius. Žurnalistų užfiksuotas A.Brazausko mintis vėliau ne kartą teko tikslinti arba įrodinėti turėjus visai ką kita omenyje.

„Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu“, – taip apie Lietuvos Respublikos trispalvę 1988-aisiais sakė A.Brazauskas, išlydėdamas delegatus į partinę LKP konferenciją sąjūdžio Katedros aikštėje. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu“, –interviu „Argumenty i fakty“ 1989 m. sakė A. Brazauskas. (alfa.lt)

„Aš nesu Dievas. Aš tik premjeras.“ (delfi.lt)

„Mes esame prirašę jaučio skūras visokiausių priemonių, kad žmonės nevažiuotų iš Lietuvos“, – apie Vyriausybės pastangas stabdyti emigraciją 2006 m. sakė A.Brazauskas. (dienraštis „Klaipėda“)

„Man vis kyla klausimas: kodėl tas, kuris ateina į valdžią, būtinai turi būti blogas?“ (dienraštis „Verslo žinios“)

„Pūsti ant kopūstų darže, kad nebūtų karšta, kol kas nereikia“, – būdamas premjeras A.Brazauskas taip kalbėjo apie Lietuvos infliacijos rodiklių ir Mastrichto reikalavimų atitikimą. (delfi.lt)

„Aš nieko nenoriu pasakyti, aš sakau tą, ką aš noriu pasakyti, tą aš jums ir pasakiau.“ (delfi.lt)

„Aš beveik nežinojau esantis milijonierius.“ (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Nenoriu kalbėti iš viso, taip bus lengviausia. Kai pasakau vieną žodį, po to kenčiu. Kentėti nenoriu, ir taip jau prisikentėjau...“  – apie bendravimą su žurnalistais jiems patiems sakė A.Brazauskas (delfi.lt).

„Dabar jau norima išbraukti tą laikotarpį, nuvertinami tų laikų laimėjimai“, – sakė A.Brazauskas, kalbėdamas apie sovietmetį, ir pridūrė, kad didžiausia Lietuvos klaida – pernelyg intensyvus bandymas kovoti su socializmu. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Iš kur šaltiniai, kad Vyriausybė bando papirkti prezidentą? Ar manote, kad turime tiek daug lėšų, jog galėtume ką nors papirkti?“ (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Duokite įrodymų. Kai bus įrodymai, tada bus ir sprendimas.“ Tai legendine tapusi A.Brazausko frazė, kuria jis atremdavo visus žurnalistų klausimus dėl susikompromitavusio pareigūno.

„Jei žmona lieps, tai klausysiu“, – taip 2007 m. po LSDP suvažiavimo juokavo A.Brazauskas, tačiau pridūrė neprognozuojantis savo ateities ir nežinąs, ar po dvejų metų vėl galėsiąs kandidatuoti į partijos pirmininkus.

„Įstojus į ES infliacija bus, bet kainos nekils.“ (balsas.lt)

„Neprognozuoju, nesu baigęs prognozavimo kursų ir neskaitau fantastinių knygų.“ (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Jis dalys pinigus, o ant dokumentų turės būti mano parašas. Aš nenoriu sėsti į kalėjimą“, – apie Viktorą Uspaskichą sakė A.Brazauskas. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Kam žmonėms drumsti ramybę, norime paprasčiausiai leisti žmonėms ramiai gyventi“, – taip A.Brazauskas aiškino kelis kartus pasikeitusią savo poziciją dėl mokesčių. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Ponui Landsbergiui lengviausia kalbėti, nes jis už nieką neatsako“, –  tokia buvo A.Brazausko reakcija į siūlymą įvesti vizas į Kaliningrado sritį ir iš jos per Lietuvą vykstantiems Rusijos piliečiams. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Ką reiškia vieno asmens atsakomybė už visą Vyriausybę? Aš nurodžiau tai išsiaiškinti teisininkams“, – tokiu klausimu visus apstulbino iki tol pusketvirtų metų šalį valdęs premjeras A.Brazauskas, kai nutarė išsiaiškinti, kas yra atsakingas už ministrų kabineto veiklą. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„1960–1965 metais ieškojome būdų Lietuvoje panaikinti nedarbą. O kad būtų išspręsta nedarbo problema, būtina statyti didžiules gamyklas. Gamyklos turi atsirasti ten, kur yra žmonių. Todėl mes plyname lauke statėme didžiulius fabrikus. Taip plyname lauke išdygo tokie miestai kaip Alytus, Plungė, Telšiai“, – aiškino plyno lauko investicijų teoriją A.Brazauskas. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„O kas buvo Komunistų partija? Disidentų tada buvo nedaug, bet Lietuvos dvasia buvo disidentinė.“ (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Jūra pilna vandens“, – tik tiek žurnalistams pasakė A.Brazauskas, kai jo antroji žmona per jųdviejų atostogas Graikijos saloje uždraudė vyrui bendrauti su žurnalistais. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Aš niekada... Mane žurnalistai išprovokuodavo viešoje vietoje paragauti šitos degtinės, vadinamojo samagono. Aš jos tikrai nemėgstu“, – pareikšdamas, kad niekada nemėgo ir negeria naminės degtinės, visus nustebino A.Brazauskas. Mat ne kartą įvairių švenčių metu mielai šį gėrimą viešai gurkšnodavo. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Teisinėje valstybėje, jei metamas kaltinimas, jis turi būti įrodytas. Tada žemai nulenksiu galvą ir pasitrauksiu“, – tiesioginiame eteryje aiškindamas buvusio viešbučio „Draugystė“ privatizavimo aplinkybes sakė A.Brazauskas. (balsas.lt)

„Tegu deda, jei turi ką dėti“, – taip A.Brazauskas atsakė į nušalintojo prezidento Rolando Pakso užuominas. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Aš nieko neįsivaizduoju, aš labai nemoku fantazuoti, nemokėčiau rašyti fantastinio romano“, – tokiais žodžiais A.Brazauskas prognozavo Viktoro Uspaskicho galimybes tapti vicepremjeru. (delfi.lt)

„Kol niekas nieko neįrodė – žiniasklaida ne pagrindas švaistytis ministrais.“ („Verslo žinios“)

„Aš – humanistas ir pats vilkų nešaudau. Per visą laiką nesu nušovęs nė vieno vilko.“ (delfi.lt)

„Nežinau, Vyriausybė ten nedalyvauja, nedainuoja“, – A.Brazauskas tikino nežinąs, ar jo vadovaujama Vyriausybė skirs lėšų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvausiančių šalies atstovų pasirengimui. (delfi.lt)

„Ką tai reiškia nusišalinti premjerui? Man tada reikia išeiti iš darbo“, – sakė A.Brazauskas, kalbėdamas apie nusišalinimą nuo „Mažeikių naftos“ reikalų. (delfi.lt)

„Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagrįstų argumentų, kad tai daryti būtina.“ („Žodis Lietuvos komunistams“, „Komunistas“, 1989 m., Nr. 9)

„Kuriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini.“ („Tiesa“, 1989 m.)

„Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą?“ – A.Brazauskas apie okupacinės kariuomenės išvedimą. (dienraštis „Lietuvos rytas“)

„Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu.“ (dienraštis „Lietuvos rytas“)

Taip pat skaitykite:

Algirdas Brazauskas: nuo inžinieriaus iki prezidento

Lietuva Algirdo Brazausko akimis: bibliografija

Algirdo Brazausko apdovanojimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:30
00:20
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min