Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Brazausko palaikai bus pašarvoti antradienį prezidentūroje, laidotuvės – ketvirtadienį (papildyta 13.21 val.)

A. Brazauskas
„Scanpix“ nuotr. / A. Brazauskas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Velionis kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas bus pašarvotas antradienį prezidentūroje, o laidotuvės vyks ketvirtadienį sostinės Antakalnio kapinėse.

Atsisveikinimo su buvusiu prezidentu ir premjeru renginių grafiką pirmadienį sudarė speciali komisija.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys po komisijos posėdžio žurnalistams sakė, kad antradienio rytą vyks gedulingas Seimo posėdis, kuris yra netiesioginė valstybinių laidotuvių dalis.

Vėliau A.Brazausko palaikai su procesija bus atgabenti į prezidentūrą ir pašarvoti Kolonų salėje, kur su mirusiu šalies vadovu atsisveikins esami ir buvę valstybės vadovai, signatarai, partijų, buvusių Vyriausybių atstovai.

Visuomenė su prezidentu galės atsisveikinti antradienį ir trečiadienį.

„Bus galima laisvai patekti į Kolonų salę per prezidentūros kiemą“, – sakė L.Balsys ir pridūrė, kad laidotuvių komisija prašo ir rekomenduoja nenešti didelių vainikų, o geriau atnešti gėlių.

Ketvirtadienį bus aukojamos Šv.Mišios, o vėliau su A.Brazausku galės atsisveikinti užsienio svečiai – esami ir buvę valstybių vadovai, diplomatai.

„Visiems užsienio svečiams Užsienio reikalų ministerija yra išplatinusi informaciją. Yra išsiųstos notos (...), taip pat buvusiems kitų valstybių vadovams, kurie A.Brazausko vadovavimo metais taip pat buvo valstybių vadovai. Manau, artimiausiu metu sulauksime patvirtinimų, kas iš užsienio valstybių vadovų ir svečių atvyksta“, – kalbėjo L.Balsys.

Ketvirtadienį 14 val. A.Brazausko karstas su procesija pajudės Antakalnio kapinių link. Laidotuvių ceremonija truks apie valandą. Pasak L.Balsio, A.Brazauskas bus palaidotas naujai pradedamame prezidentų panteone. Karstas bus vežamas kariniu lafetu, jį lydės kariuomenės garbės sargybos kuopa.

Po sunkios ligos 77 metų A.Brazauskas mirė šeštadienį savo namuose Vilniuje.

Papildyta 13.21 val.: Prezidentūra pirmadienį paskelbė A.M.Brazausko valstybinių laidotuvių organizavimo komisijos patvirtintą laidotuvių renginių planą.

Numatoma, kad 9 val. 45 min. karstas su velionio palaikais bei jį lydinti procesija pajudės iš Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės į prezidentūrą, A.M.Brazauskas bus pašarvotas Kolonų salėje. Tuo metu parlamente vyks gedulingas Seimo posėdis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius bei kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus su velioniu atsisveikins prieš vidurdienį. Vėliau jį pagerbs bendražygiai – partijos bičiuliai, Nepriklausomybės Akto signatarai, pirmosios ir A.M.Brazausko vadovautos Vyriausybės nariai, prezidento A.M.Brazausko patarėjai.

Visuomenė su A.M.Brazausku galės atsisveikinti antradienį nuo 13 val. iki 20 val. bei trečiadienį nuo 10 val. iki 20 val. Žmonės į prezidentūros Kolonų salę bus įleidžiami pro vartus nuo Vilniaus universiteto pusės.

Laidotuvių dieną, ketvirtadienį, 9 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos šv.Mišios.

Užsienio valstybių vadovai, aukščiausi atstovai bei diplomatai su velioniu atsisveikins ketvirtadienį ryte, vėliau vyks uždaras artimųjų atsisveikinimas su velioniu.

Laidotuvių procesija iš prezidentūros į Antakalnio kapines pajudės 14 val., numatoma, kad laidotuvės prasidės 15 val.

Laidotuvių komisija prašo lankytojų nesinešti didelių krepšių ar kitų daiktų, kuriuos reikia tikrinti, kad nebūtų sunku patekti į Kolonų salę. Komisija taip pat kviečia žmones nešti ne vainikus, o gėlių, kurios vėliau papuoš A.M.Brazausko kapą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min