Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsisveikinti su A.Brazausku plūsta minios (nuotraukos, video)

Gedintys žmonės Prezidentūroje atsisveikina su A.Brazausku
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gedintys žmonės prezidentūroje atsisveikina su A.Brazausku.
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsisveikinti su mirusiu prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku į prezidentūrą plūsta minios. Skaičiuojama, kad ištarti paskutinį „sudie“ velioniui atvyko dešimtys tūkstančių žmonių.

Trečiadienį, antrą atsisveikinimo su velioniu dieną, prie prezidentūros renkasi minios žmonių. Nors kas kelias minutes įleidžiama keliasdešimt žmonių, nuolat nusidriekusi bent šimto metrų ilgio eilė.

Dauguma laukiančiųjų – pagyvenę, tačiau matyti ir jaunimo, suaugusieji ateina su vaikais ar anūkais. Ne visiems lengva ištverti keliolika minučių po spiginančia saule, todėl dalis žmonių ateina su skėčiais, moterų galvas dengia skrybėlės. Netoliese stovi keli tyro vandens aparatai, tad pasijutę blogai žmonės gali atsigaivinti ir prisėsti pavėsyje.

Išėję iš Kolonų salės, kur pašarvotas A.Brazauskas, žmonės gali prisėsti specialiai tam skirtose pavėsinėse, pabendrauti ar pasimelsti, nes atėjusiųjų prašoma prie karsto ilgai nestovėti.

Skaičiuoja dešimtimis tūkstančių

Skaičiuojama, kad vien antradienį atsisveikinti su velioniu atvyko per 10 tūkst. žmonių, trečiadienį šis skaičius gali būti dar didesnis, nes lankymo laikas ilgesnis, be to, plūsta didesnis srautas žmonių.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Gedintys žmonės Prezidentūroje atsisveikina su A.Brazausku
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Gedintys žmonės Prezidentūroje atsisveikina su A.Brazausku

Prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys, kuris taip pat yra laidotuvių komisijos narys, teigia, jog velionio lankyti žmonės plūsta masiškai.

„Žmonės nėra registruojami, jie eina laisvai, tad tą skaičių sunku nusakyti. Žmonės eina praktiškai nenutrūkstamu srautu ir tiesiai iš miesto, ir tie, kurie organizuotomis grupėmis atvyksta iš kitur. Turbūt per vieną dieną ne mažiau kaip 10 tūkst. turėtų būti vakar, šiandien gali būti dar daugiau. Bet čia, aišku, labai apytikris skaičiavimas, nes, kaip minėjau, mes jų neregistruojame ir neskaičiuojame. Bet jeigu skaičiuotume pagal bendrą srautą, vizualiai, sakyčiau, kad apie 10 tūkst. žmonių (per dieną)“, – naujienų portalui 15min.lt trečiadienio popietę sakė L.Balsys.

Anot jo, laidotuvių komisija numatė, kad atsisveikinti su A.Brazausku žmonės eis miniomis, todėl tam pasiruošta. „Aišku, mes neabejojome, kad į tokio masto laidotuves, į tokio garsaus žmogaus laidotuves tikrai daug žmonių plūs, ir tam pasiruošėme, suformavome grupes, srautus atskirai. Manome, iš tiesų srautas didžiulis, bet jis kruta, nesustoja, žmonės laukia tik tiek, kiek juda eilė, ir kokių nors spūsčių ar susigrūdimų, ar susispaudimų tikrai nėra. Tas yra gerai“, – teigė L.Balsys.

Jis taip pat dėkojo padėti pasisiūliusiems savanoriams skautams, padedantiems tvarkyti ir rūšiuoti žmonių atneštas gėles, vėliau papuošiančias A.Brazausko kapą. Be to, gražią valią rodo atsisveikinti su A.Brazausku atvykstantys įvairūs meno kolektyvai, chorai bei klasikinės muzikos ansambliai. „Jie visi pagieda giesmių arba padainuoja dainų, tinkančių tokiam momentui, arba pagriežia klasikinės  gedulingos muzikos. Tai irgi sukuria tokią gražią, kilnią, rimtą atmosferą“, – teigė L.Balsys.

 

VIDEO: Visuomenė atsisveikina su A.Brazausku

 

Eina atsisveikinti ir padėkoti

Prie prezidentūros sutikti žmonės teigia atėję ne tik atsisveikinti su prezidentu, bet ir jam padėkoti už nuveiktus darbus.

Eilėje laukiantis vilnietis Mečislovas kaip svarbiausią A.Brazausko savybę įvardijo sąžiningumą. „Dar 1988 metais, kai ten, Vingio parke, buvo mitingas, jis kai pasakė kalbą, tada pats sau pasakiau: jis bus Lietuvos prezidentas. Tai ir išsipildė. Apie jo darbus politikai ir kiekvienas žmogus turi savo nuomonę. Aš manau, kad jis buvo sąžiningas žmogus“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, kaip vertina Bažnyčios hierarchų sprendimą šv.Mišias aukoti be A.Brazausko palaikų, pašnekovas teigė esąs nustebintas. „Jie čia motyvuoja, kad antrą kartą vedęs ne bažnytine santuoka... Dėl to, kaip aš suprantu, ta Bažnyčia nenori įsileisti palaikų. Politinių motyvų jie nepareiškė, bet čia gali būti užkulisiniai dalykai. Nors kalbama viena, pas mus daroma visai kitaip“, – sakė Mečislovas ir pridūrė, kad Bažnyčios sprendimą vertina „iš principo neigiamai“.

Kitas vilnietis, Jaunimo teatro aktorius Karolis Dapkus taip pat kritikavo šį Bažnyčios sprendimą. „Mano nuomone – negražu. Jis su tikrais dvasininkais, tikrai iškiliais mūsų Lietuvos dvasininkais labai artimai bendravo. Juo labiau kad ir paskutinę Komuniją priėmė, ir išpažinties ėjo. Kataliko neįsileisti į šventovę – čia, žinoma, yra įdomus dalykas“, – 15min.lt sakė K.Dapkus.

Jis teigė, kad prieš kelis dešimtmečius buvo A.Brazausko pažįstamas, tačiau vėliau jų keliai išsiskyrė. „Tiesiog teko susidurti ne kartą gyvenime. Paskutinį kartą suvažiavime, kai buvo sprendžiama, kaip pavadinti šitą partiją. Brazauskas manęs paklausė, ar keisti pavadinimą. Aš taip pasakiau: jei žmogus nusidegina karšta sriuba, jis ir į šaltą vandenį paskui pučia. Sako, teisingai. Pakeitėm“, – sakė K.Dapkus.

Anot pašnekovo, vertinti A.Brazausko darbus galima įvairiai, tačiau jis visuomet elgėsi pagal sąžinę ir sąlygas. „Galiu pasakyti, kad tai buvo tikras žmogus. Kokios buvo istorinės sąlygos, jau čia kitas reikalas“, – sakė jis.

Atsisveikinti su A.Brazausku visuomenė gali iki trečiadienio 20 val. Ketvirtadienį 9 val. ryto Vilniuje, Katedroje, bus aukojamos šv.Mišios, laidotuvės numatomos 15 val. Antakalnio kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min