TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiausia nepriklausomos Lietuvos meilės istorija

Algirdas Brazauskas ir Kristina Brazauskienė
Gretos Skaraitienės nuotrauka / Algirdas Brazauskas ir Kristina Brazauskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai 2002 m. balandį tuometis premjeras Algirdas Brazauskas su Kristina Butrimiene išvyko ilsėtis į Egiptą, jis tikriausiai nė nenumanė, kad daugybę metų trukusią ir tiek pat metų slėptą draugystę taip spontaniškai vainikuos antrosios vedybos.

Premjeras ir jo aplinka informaciją apie kelionę į Afriką bandė nuslėpti. Nepavyko. Žurnalistai apie slaptas atostogas prie Raudonosios jūros sužinojo, nusekė iš paskos ir netrukus pikantiškos nuotraukos puikavosi vieno iš didžiausių šalies dienraščių pirmame puslapyje. Pikti liežuviai tada plakė, esą K.Brazauskienė pati pranešusi žurnalistams apie planuojamas atostogas Hurgados kurorte. Neva taip bandžiusi paskubinti A.Brazauską ją vesti.

Pažintis – bufete

Susipažino A.Brazauskas su savo antrąja žmona dar 1972 m. Vilniaus sporto rūmų valstybiniame bufete. Tuomet jis buvo Lietuvos SSR plano komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas, ji – bufetininkė. Abu buvo įsipareigoję. A.Brazauskas – pirmajai žmonai gydytojai Julijai, su kuria užaugino dvi dukras, K.Butrimienė – pirmajam vyrui Antanui, kuriam pagimdė sūnų.

Premjeras ir jo aplinka informaciją apie kelionę į Afriką bandė nuslėpti. Nepavyko. Žurnalistai apie slaptas atostogas prie Raudonosios jūros sužinojo, nusekė iš paskos ir netrukus pikantiškos nuotraukos puikavosi vieno iš didžiausių šalies dienraščių pirmame puslapyje.2009 m. vasario mėnesį duodamas interviu dienraščio „Respublika“ žurnalistui A.Brazauskas sakė, kad simpatiją Kristinai pajuto prieš 25 metus, tačiau tuo metu neardė šeimų vien todėl, kad augo abiejų vaikai. A.Brazauskas taip pat pabrėžė, kad tuo metu jis užėmė aukštus postus, todėl manė, jog visuomenės reakcija į tokius jo veiksmus galėjo būti neprognozuojama. „Ir taip, kas dėjosi visuomenėje, kai nebeišlaikiau – būdamas premjeras išsiskyriau su Julija ir vedžiau Kristiną. Bet daugiau kitaip nebebuvo įmanoma“, – dienraščiui sakė A.Brazauskas.

Dokumentiniame filme „In Memoriam Algirdui Mykolui Brazauskui“ žymus Lietuvos politikas tvirtino, kad Kristina jį sužavėjo charakteriu: „Graži moteris, simpatiška. Labai gero charakterio. Duok Dieve, ir visoms jaunamartėms būti žmogiško charakterio, suprasti kitą žmogų."

Minėtoje dokumentinėje juostoje kalbėdamas apie antrąją žmoną A.Brazauskas kalbėjo ir apie dar vieną savybę, kurią itin vertina: „Puodai tie, čirškėjimas jai yra muzika, jai patinka būti virtuvėje. Ji labai skaniai iškepa, išverda, ištroškina.“ Tačiau juokaudamas Lietuvos prezidentas taip pat akcentavo, kad buvusi maitinimo įstaigos darbuotoja kelią į jo širdį rado ne vien per skrandį: „Virėja gali būti žemiausios kategorijos, kad mane pamaitintų! Turi būti krienų, garstyčių, geros dešrelės, pomidoras ir duonos gabalas!“

Ryte vedęs, po pietų – išsiskyręs

Bene didžiausią šoką šioje meilės istorijoje patyrė pirmoji A.Brazausko žmona Julija, tai, kad yra išsiskyrusi, sužinojusi iš žurnalistų. Nors dėl vyro neištikimybės skundėsi ne sykį, apie skyrybas tikino nieko nežinojusi. Tuo tarpu A.Butrimas, kaip rašė žiniasklaida, nors apie žmonos romaną žinojo, tylėjo ir piktintis pradėjo tik tada, kai viskas iškilo į viešumą.

Visuomenę informacija apie šeiminį Vyriausybės vadovo statusą pasiekė taip pat neįprasta forma. Po garsiosios kelionės į Egiptą dienraščio „Lietuvos ryto“ žurnalistai išsiaiškino, kad Civilinės metrikacijos biure užfiksuota, jog A.Brazauskas ištuoką įregistravo dar 2000-ųjų gegužę.

Po dvejų metų tapęs premjeru A.Brazauskas teigė esąs vedęs ir tokį šeiminį statusą nurodė visose oficialiose Vyriausybės vadovo anketose. Tuometis socialdemokratų lyderis deklaravo turtą, pajamas ir interesus kartu su žmona, nors, kaip vėliau paaiškėjo, oficialiai jau buvo išsiskyręs.

2002 m. balandį „Lietuvos ryte“ paskelbtoje publikacijoje rašyta: „Dar vakar 11 valandą 50 minučių Vyriausybės interneto svetainėje paskelbtoje A.Brazausko anketoje buvo teigiama: „Vedęs, turi dvi dukras.“ Tačiau 12 valandą 25 minutės Vyriausybės vadovas jau buvo be žmonos.“

K.Butrimienė, dienraščio duomenimis, oficialiai išsituokė taip pat 2000-aisiais, per A.Brazausko gimtadienį – rugsėjo 22 d.

Vienas gyveno 15 metų

Bene didžiausią šoką šioje meilės istorijoje patyrė pirmoji A.Brazausko žmona Julija, tai, kad yra išsiskyrusi, sužinojusi iš žurnalistų. Nors vyro dėl neištikimybėsi skundėsi ne sykį, apie skyrybas tikino nieko nežinojusi.Praėjus kiek daugiau nei septyneriems metams po antrosios santuokos, duodamas vieną iš paskutiniųjų interviu žurnalistams, A.Brazauskas sakė su žmona Julija išsiskyręs, nes nesutapo požiūriai: „Tiesiog mačiau, kad neišeina mums gyventi kartu. Daug kur nesutapo požiūriai.“

Paklaustas, ar neišgirdo dukrų priekaištų, A.Brazauskas teigė: „Jos žinojo, kad penkiolika metų gyvenu vienas. Nebuvo taip, kad iš vieno miegamojo išėjau į kitą. Čia tik žurnalistams taip atrodė, kad su savo reportažais iš pliažo privertė mane susitvarkyti dokumentus ir vesti antrąsyk. Ryžausi viską pakeisti, nes tiesiog vienas pavargau gyventi. Kristiną pažinojau seniai. Žinojau, kad ji ištekėjusi ir turi sūnų. Na, mano atvejis ne vienintelis Lietuvoje, nors kai kas taip mano. Remiantis statistika, skiriasi kas trečia pora“, – žurnalui „Žmonės“ 2009 m. pavasarį sakė garsus politikas.

Slaptos vestuvės

69-erių A.Brazauskas savo 53 metų draugę Kristiną vedė dar tą patį balandžio mėnesį, kai grįžo iš atostogų Egipte. Žurnalistai paviešino ir slaptų vestuvių detales: Švenčionių rajono metrikacijos skyriaus vedėjos akivaizdoje Turniškėse išarti du „taip“ ir  Butrimienė tapo Brazauskiene.

Neprasprūdo pro žurnalistų akis tai, kad susituokti skubėta. To įrodymas, anot žiniasklaidos, buvo faktas, kad į Švenčionių rajono metrikacijos skyrių A.Brazauskas paskambino vestuvių išvakarėse, nors pagal Civilinės teisės kodeksą po pareiškimo padavimo jauniesiems jungtuvių reikia laukti mėnesį.

Viena iš  televizijų parodė ir slaptai filmuotą vaizdajuostę, kurioje užfiksuota Turniškėse vykusi vestuvių puota. Iš toli filmuotoje vaizdajuostėje matyti, kaip A. Brazauskas ir K.Brazauskienė iš šventės išlydi negausų būrį svečių.

Pasirūpino žmonos kraičiu?

Ypač daug dėmesio A.Brazauskas sulaukė ir dėl numanomo pasirūpinimo antrosios žmonos kraičiu. Teigiama, esą Kristinai dar direktoriaujant nomenklatūros valgykloje „Šešupė“, būdamas šalies prezidentas, A.Brazauskas sudarė sąlygas jai tapti solidžia verslininke. Kai vedė Kristiną, ji jau buvo „Draugystės“ viešbučio (dabartinis „Crowne Plaza“) direktorė.

Buvęs ūkio ministras Julius Veselka viešai liudijo, kad būdamas prezidentas A.Brazauskas panaudojo savo įtaką, kad „Draugystės“ viešbutį valstybė parduotų K.Butrimienei.

„Man labai pasisekė“

Susirgęs sunkia liga, A.Brazauskas žiniasklaidos atstovams ne sykį pabrėžė savo žmonos svarbą ir indėlį siekiant įveikti ligą: „Sunkiai įsivaizduoju, jeigu reikėtų su šitom bėdom visom būti vienam, neturėti šalia žmogaus, kuris tau padėtų pergyventi visa tai. Šiuo atveju tai man labai pasisekė. (...) Aš pasakyčiau, ką tai reiškia – jos dalyvavimas slaugant, prižiūrint yra milžiniškas, labai didelis.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min