TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokį A.M.Brazauską prisimena kolegos

A.Brazauskas
„Scanpix“ nuotr. / A.Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvę kolegos šeštadienį užgesusį prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską prisimena kaip lyderį, kaip šiltą ir garbingą asmenybę.

„Daugiau kaip 20 metų man teko dirbti su A.M.Brazausku ir mano prisiminimai apie jį yra patys geriausi. Buvo daug ir sunkių situacijų, rinkimų… Aš manau, kad Lietuva neteko didžio politiko, didžio žmogaus“, – naujienų portalui 15min.lt sakė socialdemokratas, ekspremjeras Gediminas Kirkilas.

Jam antrino ir Krikščionių partijos pirmininkas, taip pat buvęs premjeras Gediminas Vagnorius, A.M.Brazauską vadinęs istorine asmenybe. „Tai – neabejotinai istorinė asmenybė, kuri sugebėjo Lietuvos komunistų partiją nukreipti Nepriklausomybės keliu.Vertinant jo nuopelnus, matyt, nederėtų pamiršti to sudėtingo laikotarpio, kurį mes visi kartu išgyvenome“, – sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo G.Vagnorius.

Jis sakė džiaugęsis matydamas, kaip A.Brazauskas būdamas prezidentu, ministru pirmininku nuosekliai ir nuoširdžiai vykdė savo pareigas, stengėsi įtvirtinti Lietuvos laisvę.

Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Romualdas Ozolas prisiminė, kad A.M.Brazauskas visą gyvenimą buvo statytojas. „Mes dirbome kartu ilgai ir tyliai pastoviai kibirkščiavome, bet niekada iš A.M.Brazausko nesu girdėjęs blogo žodžio. Jis buvo lyderis, kuris iš tiesų turėjo garbės supratimą ir buvo humaniškas“, – dėstė R.Ozolas.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad tiesiogiai bendrauti su A.M.Brazausku jai yra tekę ganėtinai mažai. „Pirmą kartą jį pamačiau ne per televiziją Aukščiausioje Taryboje, kai susirinkome išrinkti deputatai iš visos Lietuvos, kai balsavome dėl Nepriklausomybės“, – sakė R.Juknevičienė.

Ministrė sakė, kad jai buvo įdomu stebėti metamorfozes tos politinės jėgos, kuriai vadovavo A.M.Brazauskas. Taip pat ji pripažino, kad jo vaidmuo buvo svarbus ne tik tai, bet ir kitoms politinėms jėgoms.

Kalbėdama apie A.M.Brazauską ne kaip apie politiką, o kaip apie žmogų R.Juknevičienė sakė: „Žinau, kad tai buvo žmogus, kuris sugebėjo paprastai, žmogiškai bendrauti“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min