Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologas: A.M.Brazauskas buvo tautai ir valstybei atsakingas politikas

A.Brazauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / A.Brazauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Šeštadienį po sunkio ligos miręs kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas buvo tautai ir valstybei atsakingas politikas, teigia politologas Antanas Kulakauskas.

Mykolo Romerio universiteto docentas A.Kulakauskas taip pat pabrėžė, jog A.M.Brazauskas pastarųjų dvidešimties metų Lietuvos istorijoje buvo viena ryškiausių asmenybių.

„Istorinis A.M.Brazausko vaidmuo be abejo yra didžiulis ir Lietuvos nepriklausomybei neabejotinai pozityvus“, – BNS sakė politologas.

Pasak politologo, A.M.Brazauskas buvo tarsi oponuojantis Sąjūdžiui žmogus, tačiau šis oponavimas buvo palankus Lietuvos nepriklausomybei.

„Jis nebuvo ryškus entuziastas, bet (...) po to, kai Lietuvos komunistų partija atsiskyrė nuo Maskvos, M.Gorbačiovas 1990 metų sausio mėnesį lankydamasis Lietuvoje laikė jį svarbiausiu asmeniu. Ir nuo jo pozicijos labai daug priklausė. Pačioje Lietuvoje nekilo didesnio pasipriešinimo, jeigu A.M.Brazauskas būtų užėmęs promaskvietišką poziciją, būtų buvęs daug komplikuotesnis atvejis nepriklausomybei, o kadangi Lietuva buvo pirmoji, tai ir visam procesui, kuris pasibaigė Sovietų sąjungos žlugimu“, – BNS sakė A.Kulakauskas.

„Ir ko gero tęsinys šito yra tai, kad A.M.Brazauskas tapo pirmuoju Lietuvos Respublikos prezidentu. Po trumpos Sąjūdžio epochos, politikoje padarytų klaidų, A.M.Brazauskui labiau pavyko įtikinti ir išlaviruoti tą liniją, kuriai pritarė dauguma žmonių. (...) Tolesnė epocha pakankamai prieštaringa, bet tai rutininiai dalykai“, – sakė politikos ekspertas.

Pasak jo, minėti du nuopelnai A.M.Brazauskui garantuoja teigiamą vietą Lietuvos istorijoje. Kalbėdamas apie A.M.Brazausko kaip politiko charakterį A.Kulakauskas išskyrė atsakomybę.

„Politinėje kovoje jis išliko atsakingas. (...) Pakankamai atsakingas tautai ir valstybei nepaisant smulkesnių dalykų. (...) Man dėl to niekad nekilo abejonių. Pragmatiškas ir valstietiškai ūkiškas. Aukštai iškilęs iš vidutinio lietuvio. Nepaisant visų skandalų, buvo vertinamas absoliučios daugumos“ – kalbėjo politologas.

Jo teigimu, A.M.Brazauskas kartu Vytautu Landsbergiu yra ryškiausios pastarųjų dvidešimties metų asmenybės Lietuvoje.

„Kad ir kiek pliusų ar minusų jos turėtų, ryškesnių už jas nėra. Tai, ko gero, yra ne tik nacionalinio, bet ir tarptautinio mąsto asmenybės. Mažai Lietuvai esant tarptautinių santykių sistemoje gal tai nėra labai plačiai pripažįstama, bet, ko gero, įdėmesni tarptautiniai analitikai jų vaidmens negalės nepripažinti“, – kalbėjo A.Kulakauskas.  

SPECIALI ALGIRDUI BRAZAUSKUI SKIRTA RUBRIKA

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min