Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiame filme „In Memoriam Algirdui Mykolui Brazauskui“ – vienas paskutinių prezidento interviu televizijai

A.Brazauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / A.Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirties keičiama LNK televizijos programa. Sekmadienį 13.50 val. bus rodomas dokumentinis filmas „Lietuvos Respublikos Prezidentai. A. M. Brazauskas“. Vakare, 20.25 val. numatoma filmo „In Memoriam Algirdui Mykolui Brazauskui “ premjera. Pirmadienį 19.45 val. bus rodoma speciali „Kakadu„ laida, skirta A. M. Brazausko atminimui, teigiama LNK išplatintame pranešime spaudai.

Dokumentinio filmo „In Memoriam Algirdui Mykolui Brazauskui “ autorė, žurnalistė Raminta Barauskaitė sako, kad keistų nuojautų ir užuominų kupinos Algirdo Mykolo Brazausko frazės šį vakarą skambės ir kaip perspėjimas,  ir kaip atsisveikinimo laiškas.

„Praėjusių metų pabaigoje, prieš pat Kalėdas,  Turniškėse esančioje Prezidento rezidencijoje lankydami Algirdą Mykolą Brazauską ir jo žmoną  Kristiną sunkiai galėjome įtarti, kad tai – paskutinis mūsų susitikimas.  Ir kad apskritai tai pats paskutinis  Prezidento interviu.  Kad po keleto dienų  tas, kuris kalbėdamas su mumis jautėsi visai neblogai, planavo gražiausias metų šventes, džiaugėsi anūkais bei svajojo apie tradicinį  Naujųjų metų sutikimą  Operos ir baleto  teatre, jau gulės Santariškių reanimacijoje, kovos su kraujo užkrėtimu, o vėliau ir kitomis vėžio komplikacijomis“, – sako R. Barauskaitė.

Lygiai metus trukusi,  sunki  ir dramatiška kova su baisia liga – vėžiu – buvo permaininga. O  Lietuvos  ir  užsienio medikų prognozės, moderniausių gydymo procedūrų ir vaistų poveikis  nuteikė optimistiškai.  Vilties pasveikti iki paskutinės minutės neprarado ir pats Prezidentas.  Po  sekinančių chemoterapijos procedūrų jis  lankydavosi televizijos laidose, daug dirbo, rašė,  skaitė spaudą, planavo ateitį ir atidžiai sekė  politinio bei visuomeninio gyvenimo aktualijas.

Ar ryždamasis drąsiam ir nedviprasmiškam pokalbiui su  žurnalistais savo ateitį nujautė pats  Prezidentas? Ar jis įtarė, kad laiko liko iš tiesų nedaug?

Kokios buvo paskutiniosios Prezidento gyvenimo savaitės?   Kaip Algirdas Mykolas Brazauskas praleido  pastaruosius trejus metus, kai, atsistatydino  iš Ministro Pirmininko pareigų? Kodėl tik pasitraukęs iš aktyvios politikos save ėmė vadinti iš tiesų laimingu žmogumi ir pagaliau praskleidė asmeninio gyvenimo  paslapčių šydą.

15min.tv – NEMOKAMA TELEVIZIJA INTERNETE

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 In Memoriam
Parašykite atsiliepimą apie 15min