Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės vadovai: A.Brazausko darbų svarba – neabejotina

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų vicepirmininkė Irena Degutienė, reikšdama užuojautą mirusiojo artimiesiems, sako, jog A.M.Brazausko darbų svarba Lietuvos pastarųjų dešimtmečių istorijoje – neabejotina.

„Tautinis atgimimas, pastangos atsikratyti sovietinio palikimo ir kurti demokratiją, Lietuvos ūkio stiprinimas ir siekis integruotis į stipriausias gynybines bei politines–ekonomines struktūras visiems laikams bus neatskiriama nuo A.M.Brazausko vardo. Jam einant tiek valstybės prezidento, tiek Vyriausybės vadovo pareigas, buvo daromi istoriniai sprendimai, ilgam nulėmę Lietuvos gyvenimą. Todėl su A.M.Brazausko išėjimu baigiasi ne tik Velionio biografija, bet ir išskirtinis Lietuvos istorijos tarpsnis“, – sako Seimo vadovė.

„Liūdną netekties valandą linkiu stiprybės ir reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio šeimai, artimiesiems, giminėms – visiems, ką Algirdo Mykolo Brazausko mirtis nuliūdino ir prislėgė“, – cituojama Seimo vadovė biuro išplatintame pranešime.

Ministrų kabineto vadovas, valdančiosios Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininkas Andrius Kubilius, šeštadienį mirus kadenciją baigusiam šalies vadovui, ekspremjerui sako, jog mirė žmogus, kuris padarė didelę įtaką Lietuvos politikai ir Lietuvos keliui.

„Mirė žmogus, kuris padarė didelę įtaką Lietuvos politikai ir Lietuvos keliui. Nors dešinieji su juo ir ne visada sutarė, bet sutarė esminiais klausimais. Gal jam kaip buvusiam komunistui ir buvo sunkiau, bet jis tvirtai pasisakė už narystę ES ir NATO“, – BNS premjero žodžius perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

Pasak jo, premjerui ypač svarbu tai, kad A.M.Brazauskas Izraelyje atsiprašė dėl Lietuvos vaidmens holokauste. „Tai buvo ypač kilniaširdiškas jo žingsnis“, – premjero žodžius citavo V.Valentinavičius. 

SPECIALI ALGIRDUI BRAZAUSKUI SKIRTA RUBRIKA

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min