Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Velionio prezidento A.M.Brazausko karstas į bažnyčią nebus nešamas dėl jo šeiminės padėties? (nuotraukos, apklausa)

Algirdas Brazauskas su Lietuvoje viešėjusiu popiežiumi Jonu Pauliumi II (1993 m.)
algirdasbrazauskas.lt nuotr. / Algirdas Brazauskas su Lietuvoje viešėjusiu popiežiumi Jonu Pauliumi II (1993 m.)
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko karstas ketvirtadienį nebus nešamas į Vilniaus arkikatedrą dėl to, kad jis su antrąja žmona Kristina gyveno be bažnytinės santuokos, BNS antradienį sakė su laidotuvių organizavimu susiję šaltiniai.

Teigiama, kad būtent remdamiesi bažnytinėmis doktrinomis dvasininkai nusprendė, kad geriau šv.Mišias už velionį aukoti be jo karsto. Oficialiai šios žinios nekomentuojamos.

algirdasbrazauskas.lt nuotr./Vyskupas Juozas Tunaitis, arkivyskupas Audrys Juozas Bačkis ir prezidentas Algirdas Brazauskas Vilniaus Arkikatedros skulptūrų paaventinimo ceremonijoje (1996 m.)
algirdasbrazauskas.lt nuotr./Vyskupas Juozas Tunaitis, arkivyskupas Audrys Juozas Bačkis ir prezidentas Algirdas Brazauskas Vilniaus arkikatedros skulptūrų pašventinimo ceremonijoje (1996 m.)

Katekizmas numato, kad „išsituokusieji, sudarę civilinę santuoką atsiduria padėtyje, kuri yra objektyviai priešinga Dievo įstatymui. Nuo to laiko jie nebegali eiti prie Komunijos tol, kol šitokia padėtis truks. Dėl to paties jie negali atlikti tam tikrų atsakingų bažnytinių pareigų. Sutaikinimas Atgailos sakramentu gali būti teikiamas tik tiems, kurie gailisi pažeidę santuoką ir pasižada gyventi visiškai susilaikydami“.

Oficialiai Bažnyčios hierarchų plačiau nekomentuojamas sprendimas aukoti šv.Mišias be velionio prezidento karsto sukėlė dalies visuomenės nepasitenkinimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį sakė apgailestaujanti, jog šv.Mišios už mirusį pirmąjį Lietuvos prezidentą atkūrus nepriklausomybę A.M.Brazauską bus laikomos be velionio karsto.

„Su nuoskauda“, – paklausta, kaip vertina tokį sprendimą, žurnalistams antradienį Seime, kur vyksta posėdis velioniui atminti, sakė prezidentė.

„Sprendimas, kurį padarė Lietuvos bažnyčios hierarchai, liks turbūt ant jų sąžinės“, – sakė D.Grybauskaitė. „Tai jų sprendimas“, – pridūrė ji.

algirdasbrazauskas.lt nuotr./Algirdo Brazausko inauguracinės iakilmės Arkikatedroje (1993 m.)
algirdasbrazauskas.lt nuotr./Algirdo Brazausko inauguracinės iškilmės Arkikatedroje (1993 m.)

Politologo Algio Krupavičiaus teigimu, Bažnyčios sprendimas kelia spekuliacijų ir primena įvykius Lenkijoje, kur vyko diskusijos dėl sprendimo laidoti žuvusį Lenkijos prezidentą Lechą Kaczynskį Vavelio katedroje.

„Sprendimas yra ne laiku ir ne vietoje. Jis kelia daug klausimų, į kuriuos neįmanoma atsakyti, nes nėra paaiškinimų“, – BNS sakė politikos ekspertas.

Lenkijoje prieš du mėnesius buvo kilusi nepasitenkinimo banga dėl sprendimo laidoti tragiškai žuvusį prezidentą L.Kaczynskį Vavelio katedroje, kur palaidoti Lenkijos monarchai ir didvyriai.

Po sunkios ligos šeštadienį miręs A.M.Brazauskas bus palaidotas ketvirtadienį sostinėje Vilniuje.

Scanpix nuotr./Algirdas Brazauskas su antrąja žmona Kristina
„Scanpix“ nuotr./Algirdas Brazauskas su antrąja žmona Kristina
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min