Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 8d. 12:54

Šalia „žvaigždžių“ reklamose – nauji nepažįstami, bet žavūs veidai

Beata Nicholson
Organizatorių nuotr. / Beata Nicholson

Šiandien niekas neabejoja, kad reklamos paveikumą lemia herojų veidai. Kuo jie patrauklesni ir kuo labiau leidžia susitapatinti – tuo noriau perkame produktą ar prekę. Nors atpažįstamos „žvaigždės“ – ypač mėgstamas reklamų elementas, tačiau pastaruoju metu šalia jų lygiomis teisėmis įsitaiso ir paprasti žmonės.

Neseniai pasibaigęs konkursas „Pakutenk rutiną su „PERGALĖ Souffle“, kurio laimėtojos tapo šio šokolado reklamos veidais, įrodė, kad paprastos Lietuvos moterys žavesiu ir charizma nenusileidžia pagrindinei šio šokolado saldainių ambasadorei Beatai Nicholson. Pasak konkurso organizatorių, kas geriau gali pristatyti produktą, jei ne tos, kurios perka ir mėgaujasi ypatingu jų skoniu.

„Stebėjau visas dalyvavusias ir užsiregistravusias šiame konkurse moteris. Neslėpsiu, man buvo labai įdomu ir gera skaityti visus pasiūlytus būdus, kaip pakutenti rutiną. Nuoširdžiai džiaugiuos, kad tiek moterų atskleidė savo lengvos kasdienybės receptus. Visi jie trykšta nepamainomu optimizmu ir palydėti su šypsena... Manau, reikėtų visus šiuos pakutenimus ne tik užsirašyti bei įsidėmėti, bet ir su draugėmis pasidalyti“, – sako Beata Nicholson.

Vienoms laimėtojoms šis konkursas – žavus spontaniškas įvykis kasdienybėje, kitoms – dar viena jų saviraiškos galimybė, suvokiant, kad tik taip galima ištrūkti iš įprastinio darbų ir rūpesčių rato.

Visos konkurso „Pakutenk rutiną su „PERGALĖ Souffle“ nugalėtojos džiaugėsi savo sprendimu atsiųsti lengvos kasdienybės receptą, o ypač – nauja patirtimi fotostudijoje, kur jų žaismingu ir moterišku įvaizdžiu pasirūpino profesionalūs visažistai ir stilistai. Vienoms laimėtojoms šis konkursas – žavus spontaniškas įvykis kasdienybėje, kitoms – dar viena jų saviraiškos galimybė, suvokiant, kad tik taip galima ištrūkti iš įprastinio darbų ir rūpesčių rato.

Kiekviena iš dešimties kalbintųjų konkurso laimėtojų turi savo istoriją, su savo gyvenimo vingiais, sunkumais ir džiaugsmais, su savo kasdiene rutina. Tačiau visas jas vienija beribis optimizmas ir šypsena. Jų paprasti, bet genialūs receptai, kaip „pakutenti rutiną“, priverčia suklusti.

Fotosesijos metu tapusi kone iš akies traukta prancūzų aktore Juliette Binoche su rudens auksu žaižaruojančia klevų lapų puokšte rankose, Rima Vaniarchina (Vilnius) konkurso rengėjams prisistatė kaip pašėlusi, į įvairiausias žavias avantiūras linkusi asmenybė. „Esu kaip S.Povilaičio apdainuotas personažas: „Senelė mano jauna – su džinsais ir tekina...“. Gyvenimas pakoregavo moters profesinius planus – jau tris dešimtmečius Rima taiso... laikrodžius. Tad kaip niekas kitas suvokia laiko svarbą. Laiko, kai negalima pasiduoti rutinai, o būtina išnaudoti kiekvieną galimybę – nuo šuolio parašiutu iki sniego senio lipdymo, metus į šoną skutamas bulves. Paklausus apie dėmesį, galintį užgriūti po reklamos pasirodymo viešumoje, Rima šypsodamasi pratarė: „Dar to nesuvokiu, bet esu pasirengus...“

Vilma Kaikarienė (Šakiai) rutinai savo gyvenime mažai tepalieka vietos: be slaugytojos darbo, ji aktyviai dalyvauja politinėje veikloje, o kur dar tūkstančiai pomėgių... „Kad neslėgtų rutina, reikia nuoboda nebūti niekada...“, – toks Vilmos prisistatyme rimas nėra atsitiktinis. Mat, ji – su malonumu rašo eilėraščius, šį pomėgį sakosi paveldėjusi iš mamos. Štai kodėl fotosesijos aikštelėje šalia plaunamų indų stirtos ji virto svajingai į kuriamos poezijos pasaulį pasinėrusia heroje.

Tamsiaplaukei, ispanišku temperamentu kibirkščiuojančiai Jovitai Zuikevičienei (Vilnius) fotosesijos diena – dvigubas džiaugsmas, nes tądien jauna moteris šventė savo gimtadienį. Dar didesnis sutapimas – į studiją ji atskubėjo atsinešusi „PERGALĖ Souffle“ dėžutę, kurią netikėtai padovanojo pusseserė. O trečiasis sutapimas – prieš gerą dešimtmetį Jovitos ir B.Nicholson keliai susidūrė TV vasaros projekte. Konkursą Jovita laimėjo parodžiusi, kad ir kasdienybėje fantazijai nėra ribų, net siurbdama grindis gali tapti bet kuria pasaulio dainininke, o mikrofoną gali puikiausiai atstoti... dulkių siurblio žarna.

Daili smulkutė studentė Edita Normantaitė (Skuodas, Vilnius), žaviai greitakalbe berianti žodžius, teigia ir asmenybe, ir pasirinkta profesija – literatūros kritika – esanti tikra filologė. Pasak jos, šioji smagi avantiūra dalyvauti konkurse veikiau būtų įprasta jos jaunesniajai sesutei nei jai. Tačiau mergina džiaugiasi pabandžiusi, juolab kad po pasirodymo viešumoje Edita tikisi atnaujinti ryšius su senai matytais draugais, kurių gyvendama sostinėje išties pasiilgsta.

„Dažnai galvoju, kaip praskaidrinti rutiną“, – prisipažįsta Edita ir, rodos, idėjų jai netrūksta: „Pasisveikinu ir palinkiu geros dienos ant palangės sudygusioms paprikoms ir pipirmėčių užuomazgėlėms. Gamindama valgyti, „vedu laidą“ apie maisto ruošimą, pasakoju apie reikalingas sudedamąsias dalis ir gaminimo būdus...“. Beje, pastarasis pomėgis Editai – tikra aistra, į kurią ji pasinėrusi stačia galva, juolab kad ir ragautojų studentų bendrabutyje niekada netrūksta.

Jurgita Mockus (Šventoji) fotografuotis reklaminei „PERGALĖ Souffle“ kampanijai atvyko kartu su dar pusantrų metukų neturinčiomis dvynukėmis Elze ir Urte. Anksčiau buvusi itin azartiška ir mėgusi iššūkius, moteris prisipažįsta, kad būtent įvairiausi konkursai ir praskaidrina jos kasdienybę. „Kad rutina manęs nesuvalgytų kaip gardaus šokolado...“, – šypsosi Jurgita.

Aktyvioji Lina Petrikaitienė (Klaipėda) netruko pareikšti nuolat kovojanti prieš rutiną. „Einu „nugalėti dieną“ (kaip sako mano sūnus) ir nešuosi dalelę namų šilumos su saulėgrąža...“, – sako ji. O tų saulėgrąžų Linos gyvenime – apstu! Jos visur – patalynės raštuose, ant rytinio kavos puodelio, užuolaidų, kilimo, gaminamų papuošalų... Moteris juokiasi, kad net draugai žino, kokia dovana labiausiai ją pradžiugintų, nors jie vis laukia, kada toji saulėgrąžų „meilė“ praeis... O ji tęsiasi jau septynerius metus. Žinoma, nereikia net spėlioti, kokios gėlės papuošė ir Linos fotosesiją...

Beje, pasak Linos, konkursas privertė ją susimąstyti, kad rutina – ne pats baisiausias dalykas. „Blogiau, kai gyvenimą paveržia „robotizmas“, kai tiesiog egzistuoji – be emocijos, be pykčio, be savigailos, darydama tai, ką privalai...“, – sako ji. Tapusi viena iš laimėtojų, keturis vaikus užauginusi ir daug savęs atidavusi Lina ypač džiaugiasi: „Tai – mano gyvenimo nuotykis, startas ir į kitus pozityvius dalykus...“

Jauniausia konkurso „Pakutenk rutiną su „PERGALĖ Souffle“ laimėtoja moksleivė Ingrida Bajoraitytė tvirtina, kad net ir tokiame jauname amžiuje rutina irgi gali užklupti – nesibaigiantys mokslai, namų darbai, pagalba buityje... Todėl merginai  geriausias būdas pakutenti rutiną yra ilgi pokalbiai su geriausiomis draugėmis, pasipasakojant slapčiausias ir beprotiškiausias paslaptis.

Netikėtas įkvėpimas „pakutenti“ rutiną nugalėtojos titulą dovanojo ir Ievai Bukienei (Kaunas). Jos kasdienybę namuose su dviem mažomis dukrytėmis skaidrina minutės, kai jos visos pasipuošusios kartu šoka. Žinoma, nepamirštant šokoladinio pyragėlio šaldytuve, jei kartais ruoša pabostų arba geros nuotaikos pritrūktų.

Iki to laiko jokiuose konkursuose nedalyvavusią jauną moterį sužavėjo profesionalios fotosesijos procesas. „Nepaisant rimto ir atsakingo darbo studijoje, namo grįžau kupina energijos. Tai man buvo labai gražus nuotykis, suteiksiantis drąsos ir ateityje išbandyti save,“ – sako Ieva.

Sužinojusi apie konkursą ir paskaičiuosi kitų dalyvių mintis, Milda Ambrasienė (Kauno r.) nusprendė galinti pasirodyti ne ką prasčiau. Tad po dviejų dienų apmąstymų konkursui skirtą receptą ji „išvyniojo“ tarsi stebuklingą pasakos-mįslės kamuolį: „Galvą „vėdinu“ plaktuku. Ir pramoniniu fenu. Nebandėt? Aš plokštinu vielą. Pakaitintą atkaitintą. Taukšt. Kaukšt. Ai! Po to su replėmis. Reikia kokių 4–5. Didelių ir mažų. Suku. Raitau. Lankstau. <...> ...traukiu knygas. Pilnas džiovintų gėlių. Tada smardinu trobą. Dervą. Pilu. Į suraitytus sulankstytus rėmelius...“ ir t. t. Visas šis magiškas procesas, dažnai vykstantis naktimis, kai kiti šeimos nariai suminga, – tai sagių ir papuošalų kūryba. Savo rankomis sukurtą grožį Milda su džiaugsmu dovanoja draugams.

„Rutinos niekada nepažino tos, kurios gali sau leisti susitikti su draugėmis ar daryti ką panorėjusios“, – teigia ji. Labiausiai Mildai smalsu pamatyti fotosesijos metu sukurto naujojo jos įvaizdžio rezultatą nuotraukose. „Ten aš be akinukų – įdomu, ar mane kas atpažins...“, – juokauja jauna moteris.

Belieka pritarti B.Nicholson: „Manau, kasdienybėje visada naudinga ir prasminga rasti galimybių išsijudinti, padarant kažką neįprasta, nustebinant ir save, ir kitus. Nauja patirtis ir įspūdžiai tikrai nusipelno paskatinimo ir pagyrimų. Dėl šių moterų, dabar ir aš savo kasdienybę išmoksiu pakutenti naujai. Ačiū!“

Planuojama, kad netrukus dešimties konkurso „Pakutenk rutiną su „PERGALĖ Souffle“ laimėtojų nuotraukų paroda aplankys didžiausius šalies prekybos centrus, įkvėpdama ir kitas moteris pažvelgti į kasdienybę nauju žvilgsniu, „pakutenti“ rutiną ir džiaugtis gyvenimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? A.Zuokas: šilumos kaina Vilniuje padidėjo 20 proc. pasibaigus nuomos sutarčiai

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Aktualu

V.Šapoka priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui

24sek

Tritaškių palaidotas „Raptors“ Jonui Valančiūnui daug pasireikšti neleido

Aktualu

Kėdainių rajono gyventojai skambina pavojaus varpais: kaimuose – tušti šuliniai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

S.Skvernelis nepanoro LVŽS frakcijos narių priimti į vyriausybę

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Sportas

Audringas „Copa Libertadores“ finalas baigėsi „River Plate“ triumfu

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? A.Zuokas: šilumos kaina Vilniuje padidėjo 20 proc. pasibaigus nuomos sutarčiai

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Aktualu

V.Šapoka priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui

Vardai

„Mis Pasaulis“ konkursą pirmą kartą laimėjo Meksika: tarp lyderių – ir baltarusė

24sek

Tritaškių palaidotas „Raptors“ Jonui Valančiūnui daug pasireikšti neleido

Aktualu

Kėdainių rajono gyventojai skambina pavojaus varpais: kaimuose – tušti šuliniai

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

Aktualu

Orai.lt: žiema vis labiau įsidrąsins

Gyvenimas

Panevėžiečiai galės civilizuotai atsisveikinti su augintiniais: įrengs gyvūnų kapines

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

S.Skvernelis nepanoro LVŽS frakcijos narių priimti į vyriausybę

Sportas

Audringas „Copa Libertadores“ finalas baigėsi „River Plate“ triumfu

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min