TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijoje nužudytas mamą ir dukrą šeima norėtų laidoti Lietuvoje

N-18
Jolanta Lubienė (Santaitė) su dukra
„Facebook.com“ nuotr, / Airijos policija
Šaltinis: 15min
0
A A

Aiškėja Airijoje nužudytos 27-erių lietuvės Jolantos Lubienės ir jos 8-metės dukrelės dramos detalės. Airių žiniasklaida skelbia, kad mergaitei buvo perrėžta gerklė. Policija oficialiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dvigubos žmogžudystės.

Irishtimes.com skelbia, kad šiuo metu policijai labiausiai tikėtina versija, kad jauną mamą su dukra nužudė pažįstamas asmuo, todėl šiuo metu stengiamasi sudaryti visų J.Lubienės pažįstamų asmenų sąrašą. Prie žmogžudystės tyrimo prisideda 40 Airijos pareigūnų.

Tuo tarpu „Irish Daily Mail“ skelbia, kad žudikas gali būti iš Rytų Europos. Lietuvė praeityje esą buvo prašiusi teisėsaugininkų apsaugos nuo kažkokio asmens.

Independent.ie skelbia, kad Airijos pareigūnai paprašė Lietuvos teisėsaugininkų ir Interpolo pagalbos ieškant žudiko.

Tačiau Lietuvos policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis tokią informaciją paneigė.

„Pirmą kart girdžiu apie tai. Vakar dar klausiau, bet neturėjom jokios informacijos, kad kas nors mūsų būtų prašę pagalbos.“, – teigė R.Matonis.

Detektyvai mano, kad jauna mama pažinojo žmogžudį, nes nėra jokių požymių, kad į namus Kilorgline, Kerio grafystėje kas nors būtų įsiveržęs jėga.

„Įvykio vieta buvo siaubinga, visur pilna kraujo. Tarsi skerdykloje“, – sakė „Irish Daily Mail“ šaltinis.

Vyresnysis policijos inspektorius Floras Murphy Herald.ie teigė, kad policija turi duomenų ir apie tai, kad penktadienio vakarą J.Lubienė leido mieste.

Šeštadienį apie 9 val. ryte kaimynai girdėjo iš namų sklindančią garsią muziką.

Negaliu patikėti, kad jos nebėra. Tiesiog negali būti tiesa. Kas galėjo taip pasielgti?

Taip pat nustatyta, kad J.Lubienė šeštadienį apie 14 val. dienos apsipirkinėjo mieste. Ją užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros. Moteris vilkėjo juodą švarkelį, juodas kelnes, baltus sportinius batelius. Manoma, kad tuo metu ji galėjo sutikti savo žudiką, todėl labai prašoma visų, pastebėjusių moterį šeštadienį dieną, suteikti pagalbą pareigūnams.

Artimiausia jaunos mamos draugė ir bendradarbė Helena O'Shea teigė, kad jos kasdien susiskambindavusios po keletą kartų.

„Kažkas man paskambino pasiteirauti, ar jai viskas gerai. Žinojau, kad sekmadienį Jolanta turėjo dirbti, todėl pasakiau, kad duotų jai ramybę. Ji ir jos dukra buvo tokios mielos. Tai, kas nutiko, baisu. Negaliu patikėti", – sakė ji.

Sekmadienį J.Lubienė darbe nepasirodė.

Mergaitei perrėžta gerklė

Irishtimes.com skelbia, kad J.Lubienė buvo 20 kartų badyta krūtinės bei kaklo srityje, o mergaitei perrėžta gerklė. Nors J.Lubienės kūnas rastas pirmame namo aukšte, virtuvėje, manoma, kad moteris galėjo būti užpulta antrame aukšte. Ji bandė apsiginti ir bėgo virtuvės link, iš kurios tikėjosi pabėgti į vidinį namo kiemą, tačiau čia ją pasivijo ir užbadė žudikas.

Policija įtaria, kad žudikas pirmiausia nužudė moterį, o paskui grįžo į antrą aukštą žudyti mergaitės.

Abi lietuvės rastos apsirengusios, todėl seksualinio motyvo nusikaltime neįžvelgiama.

Independent.ie rašo, jog įtariama, kad lietuvės buvo nužudytos šeštadienį tarp 14.15 – 5.30 val. 

Airijos policijos techninė grupė name, kuriame buvo nužudytos dvi lietuvės, itin nuodugniai ieškojo bet kokių žudiko pėdsakų. Manoma, kad nusikaltimo vietoje gali būti likę jo DNR.

Tuo tarpu nusikaltimo įrankio kol kas rasti nepavyko, nors policija detaliai apieškojo visą namą ir sodą. Bandoma išsiaiškinti, ar nusikaltimo įrankį žudikas pasiėmė iš J.Lubienės namų, ar atsinešė pats. 

Ruošėsi išvykti

Pirmadienį į Airiją iš Švedijos atvyko J.Lubienės vyras Marius Lubys. „Aš sukrėstas. Labai gaila žmonos ir dukters“, – žiniasklaidai sakė jis.

Pranešama, kad šeima artimiausiomis savaitėmis ketino kraustytis atgal į Lietuvą. M.Lubys prieš septynis mėnesius išvyko dirbti į Švediją, moteris svarstė, ar vykti pas sutuoktinį, ar į Lietuvą, slaugyti savo tėvo.

Jolantos sutuoktinis teigė paskutinį kartą Airijoje viešėjęs balandį, prieš pat dukros Pirmąją Komuniją. Pora kartu buvo jau dešimt metų, susitiko, kai Mariui buvo 19, o Jolantai – 17 metų.

Su žiniasklaida jis kalbėjo prie Jolantos sesers, Kristinos Kulevičienės namų, kurie yra nutolę vos 9 km nuo incidento vietos. Marius spaudai teigė, kad Jolanta Kilorglino mieste buvo laiminga, tačiau jai buvo sunku, dėl to, kad vyras gyveno Švedijoje.

Jis neslėpė, kad jaunos moters tėvas Rimantas serga kepenų vėžiu, tad ji norėjo parvykti namo.

Norėtų laidoti Lietuvoje

Kalbėdamas su „The Irish Sun“ M.Lubys prašė visų, mačiusių Jolantą ar galimą žudiką kruvinais drabužiais, suteikti informacijos policijai.

M.Lubys norėtų žmonos ir dukros palaikus laidoti Lietuvoje, tačiau dar nežino, ar sugebės tai padaryti dėl finansinių problemų.

„Palaikų pargabenimas kainuoja apie 20 tūkst. eurų. tai – dideli pinigai. Tiesa, labai norėtume laidotuves rengti Lietuvoje, nes sunkiai sergantis Jolantos tėvas nepajėgs keliauti į Airiją. Lietuvoje visi mūsų giminės“, – teigė vyras.

Norintys padėti M.Lubiui surinkti palaikams pargabenti į Lietuvą reikiamą sumą, gali aukoti į šią sąskaitą. Bankas AIB, Banko kodas AIBKIE2D, sąskaita 6706951634062151452.

Trečiadienį Kilorglino Šv.Džeimso bažnyčioje 19.30 val. (Airijos laiku) bus laikomos Šv.Mišios J.Lubienės ir jos dukrai atminti.

Mama: ji atrodė tokia laiminga

J.Lubienė augo šešių vaikų šeimoje, turėjo seserį ir keturis brolius. Jos mama Ramutė Šantienė „Irish Daily Mail“ taip pat patvirtino, kad dukra jau buvo besirengianti kelionei į Lietuvą.

„Jolantos gimtadienis liepos 13 dieną, anūkė ir aš vis klausėme, kokios dovanos ji norėtų. Ji neatsakė, tačiau vis sakė, kad manęs pasiilgo ir tėčio, ir kitų. Dabar viskas baigta“, – kalbėjo mama.

Jolantos mama užsiminė, kad po viešnagės Lietuvoje dukra turėjo minčių kraustytis į Švediją. Pora svarstė dukterį kuriam laikui palikti su močiute Telšiuose, kur ji būtų lankiusi mokyklą.

„Negaliu patikėti, kad jos nebėra. Tiesiog negali būti tiesa. Kas galėjo taip pasielgti? Kalbėjau su dukra per „Skype“ prieš porą savaičių, ji atrodė tokia laiminga“, – sakė mama.

Aplankiusi žudynių vieta sesuo Kristina negalėjo susitvardyti ir buvo sunkiai nuraminama.

Artima šeimos draugė teigė, kad kol kas nė nenumanoma, kas galėjo įvykdyti šiurpų nusikaltimą. „Jolanta buvo bendraujanti, o jos dukra pati energingiausia ir mieliausia mergaitė. Visi nusiminę ir laukia atsakymo“, – sakė draugė.

Mokykla, kurioje mokėsi mergaitė, išplatino pranešimą, kad aštuonmetė buvo draugiška, maloni ir rūpestinga. Teigiama, kad personalas ir vaikai sukrėsti dėl įvykusios tragedijos.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Emigrantai Airija

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min