Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 22:31

Anglijoje gyvenantis lietuvis benamis – apie sunkumus gatvėje vasarą

Virginijus Skikas
„Twitter“ nuotr. / Virginijus Skikas

Tenka prašyti vandens iš mašinų plovyklų darbuotojų ir skalbti viešuosiuose tualetuose – su tokiais sunkumais susiduria dauguma benamių, kovojančių su svilinančiu karščiu Harlove (Eseksas, Anglija).

Kaip rašo portalas essexlive.new, temperatūra pastarąsias kelias savaites čia pasiekė 32 laipsnius karščio.

Gatvėse gyvenantys žmonės neturi prabangos atsivėsinti. Nors didžiausi iššūkiai, atrodo, benamiams kyla žiemą, vasarą, pasirodo, jų ne mažiau.

Žurnalistai pasiaiškino, kaip Harlovo gatvėse gyvena benamiai. Vienas jų – Virginijus Skikas, į Jungtinę Karalystę iš Lietuvos persikėlęs prieš 17 metų.

57-erių vyras tuomet gyveno bute Haknio rajone ir dirbo „Victoria Casino“. Kai ištiktas širdies smūgio mirė jo nuomoto būsto šeimininkas, jis turėjo susirasti, kur gyventi. Tačiau nerado.

„Labai pasiilgstu savo darbo ir namų, maniau, kad pavyks susirasti, kur gyventi, susitvarkyti dokumentus, kad gaučiau pašalpą ir galėčiau normaliai gyventi, tačiau tai kur kas sudėtingiau, nei jums atrodo“, – sako jis.

2014-aisiais jis nusipirko laivą už 800 svarų ir gyveno jame apie penkerius metus.

„Bet medis ėmė greitai pūti. Nebeišgalėjau jo tvarkyti ir išlaikyti. Jaučiausi labai vienišas, palūžau“, – prisipažįsta jis, nuo praėjusių metų kovo gyvenantis Harlou rajono gatvėse.

Sudėtingiausia, anot jo, vasarą išlaikyti maistą ir gėrimus šviežius be šaldytuvo.

„Praėjęs mėnuo buvo labai karštas, ne toks karštas kaip gali būti Lietuvoje“, – pastebi jis. Anot vyro, prie tokios temperatūros išlaikyti maistą šviežią, o vandenį šaltą, jau sudėtinga.

„Einu į Šv. Pauliaus bažnyčią kiekvieną rytą, ten gaunu maisto ir atsigerti. Dažniausiai tai būna duona ar sumuštiniai, nes jie ne taip genda, tačiau kartais jie pasiūlo ir pyrago“, – pasakoja lietuvis.

„Stengiuosi gauti šiek tiek šviežio maisto dienai arba nueiti į McDonald's išgerti kavos, nes išlaikyti maistą, kad jis nesugestų, sudėtinga“, – sako jis.

Virginijus palaiko ryšį su kitu benamiu – broliu latviu Ainaru. Pastarasis iš gimtinės svetur persikėlė 2004-aisiais, tačiau prieš trejus metus patyrė sunkių traumų, neteko darbo, namų ir atsidūrė gatvėje.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min